Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Boże Narodzenie w RMF FM
21 grudnia 2007, 10:42
Święta Bożego Narodzenia w RMF FM to niecodzienne spotkania w prawdziwie świątecznej atmosferze, najbardziej niezwykłe prezenty świata, piękne kolędy, podróże w czasie i przestrzeni oraz Najlepsza Muzyka na Święta.

Jak co roku na słuchaczy radia RMF FM czekają wyjątkowe programy: m.in. spotkanie wigilijne reporterów RMF FM przy suto zastawionym radiowym stole, czterogodzinny koncert najpiękniejszych bożonarodzeniowych kolęd i specjalne, świąteczne wydanie programu Wasza Muzyka Roberta Janowskiego.

Świąteczne dni upłyną również pod znakiem podróży. Radio RMF FM, w pierwszy i drugi dzień Świat, zaprosi słuchaczy do wspólnej wycieczki po stolicy Irlandii – Dublinie, odsłoni tajemnicę Wyspy Bożego Narodzenia i tradycję bożonarodzeniowych szopek.

Tegoroczne Święta z pewnością warto spędzić z RMF FM.

PONIEDZIAŁEK, 24 grudnia

Wigilia w RMF rozpocznie się, jak na tak szczególny dzień w roku przystało, Porankiem Dobrych Wiadomości (6.00 – 10.00). Tuż po 10.00 Krzysztof Urbaniak poszuka najbardziej niezwykłych prezentów świata na przestrzeni dziejów.

O godzinie 14.00 na Radiową Wigilię zaprasza Michał Kowalewski. Do wigilijnego stołu zaprosi swoich, na co dzień zagonionych, kolegów i koleżanki - reporterów RMF FM z całej Polski oraz korespondentów zagranicznych. Słuchacze będą mięli okazje posłuchać ich tym razem w bardziej prywatnej roli – Bogdan Frymorgen, Przemysław Marzec, Katarzyna Sobiechowska- Szuchta, Marcin Buczek, Barbara Zielińska, Piotr Świątkowski i Marcin Friedrich podzielą się opowieściami zaczerpniętymi z własnych historii rodzinnych, opowiedzą o swoich świętach i zdradzą, jakie są ich ulubione wigilijne potrawy.

W godzinach 17.00 - 21.00, a więc po zakończeniu radiowej wigilii, słuchacze będą mogli wysłuchać czterogodzinnego koncertu najpiękniejszych kolęd. Wigilijny koncert w RMF FM to aż 240 minut specjalnie wybranych pieśni, które zbudują świąteczną atmosferę w niejednym domu.

W wigilijną noc, od 21:00 Robert Konatowicz poprowadzi słuchaczy tropami tajemnic otaczających biblijne wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem.

WTOREK, 25 grudnia

Po świątecznym porannym programie (7.00 - 10.00), w którym Daniel Dyk przybliży słuchaczom bożonarodzeniową tradycję, Marcin Jędrych i Aleksandra Eysymontt zabiorą słuchaczy z radiową wizytą do Dublina (10.00 – 15.00).

Prezenterzy RMF FM podążając tropem legendy rocka – U2, spotkają się z Polakami, którzy spędzają Święta w Dublinie, z dala od rodzinnego domu. Ola i Marcin postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy Irlandia faktycznie jest dla naszych rodaków „Ziemią obiecaną”.

Od 15.00 do 18.00 na antenie pojawi się Robert Janowski i Świąteczna Wasza Muzyka, podczas której wszyscy dziennikarze prowadzący programy w radiu RMF FM spotkają się, wybiorą i zaprezentują wyjątkowo świąteczne dedykacje i życzenia od słuchaczy.

W wieczornym programie (18.00 – 22.00) Marta Grzywacz zabierze słuchaczy w podróż dookoła świata śladem…szopek, które nie są wyłącznie częścią polskiej tradycji, a w każdym zakątku mają swoje niepowtarzalne oblicza.

Od 22:00 do 1:00 Tomasz Brhel odsłoni słuchaczom ‘drugą twarz’ muzycznych gwiazd. Opowie o artystach, którzy potrafią dzielić się tym, czym obdarował ich los i pomagać innym.

ŚRODA, 26 grudnia

Drugi dzień Świąt rozpocznie Sławomir Kowalewski przenosząc się na Wyspę Bożego Narodzenia, o której tak naprawdę mało kto słyszał. Słuchacze dowiedzą się skąd na prawie krańcu świata wzięła się miejscowość o znajomo brzmiącej nazwie…Poland. Na antenie usłyszymy również, jakie są wymarzone Święta słuchaczy RMF FM.

Z pewnością dla Marcina Jędrycha i Oli Eysymontt są to święta w Dublinie! Od godz. 10.00 do 15.00 Ola z Marcinem pokażą muzyczny Dublin, oczami członków zespołu U2. Słuchacze dowiedzą się, jakie znaczenie miał dla powstania zespołu sklep z ..aparatami słuchowymi oraz gdzie lider zespołu – Bono chodził na wagary.

Z kolei Piotr Jaworski zaprosi słuchaczy na muzyczne popołudnie (15.00 - 18.00) z gwiazdami świątecznego wydania płyty RMF FM „Muzyka Najlepsza Po Polsku”.

Wieczorem, w godzinach między 18.00 a 21.00 Darek Maciborek przedstawi kompozycje, które jednoczyły artystów różnych gatunków i stylów muzycznych wokół wspólnego celu – pomocy innym. Większość tych utworów powstała właśnie w okresie przedświątecznym. Słuchacze będą mogli usłyszeć niezapomniane bożonarodzeniowe standardy w rozmaitych interpretacjach, które wybrali dziennikarze RMF FM

Od godz. 22:00 do 2:00 Kamil Baleja bez nostalgii i z uśmiechem posumuje tegoroczne święta: muzycznie, kulinarnie, zdrowotnie i ...matematycznie.

RMF FM Najlepsza Muzyka na Święta!

Grzegorz Nałęcz, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz