Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   FAN FM: Jak powstało eLO RMF ?
14 stycznia 2008, 20:04 , aktualizacja 15 stycznia 2008, 13:40
Dokładnie 15 stycznia 2008 roku w 18-te urodziny Radia RMF FM startuje najmłodsze dziecko - internetowy kanał tematyczny eLO RMF. Tylko na FAN FM dowiesz się więcej o tym niezwykłym projekcie. Na nasze pytania zgodził się odpowiedzieć koordynator projektu eLO RMF, a także wydawca RMF FM - Michał J. Zazula.


Jak długo trwał casting/rekrutacja na dziennikarzy stacji?
Michał J. Zazula: We wrześniu dyrektorzy wszystkich liceów w Krakowie dostali zaproszenie do udziału w projekcie (koło 40 szkół). Zainteresowanie wykazało 17 szkół. W październiku Krzysztof Nepelski, Dyrektor Marketingu, odwiedził te szkoły i spotkał się z Dyrekcjami. W efekcie otrzymaliśmy około 400 zgłoszeń chętnych do udziału w szkoleniu. Ponieważ nie mieliśmy możliwości przeszkolić wszystkich, poprosiliśmy o wytypowanie z każdej szkoły maksymalnie 7 osób. Dokonali tego nauczyciele, ale dostali od nas kwestionariusz, który miał im pomóc znaleźć osoby najbardziej się do tego nadające.

Ile osób uczestniczyło w szkoleniach, kto z Kopca zajmował się szkoleniem młodych adeptów
Michał J. Zazula: Szkolenia w grupach 14 osobowych (dwie szkoły w jednej grupie) trwały przez cały listopad. Wzięło w nich udział około 120 wytypowanych osób. Każda grupa odbyła zajęcia z: informacji (newsów), prowadzenia i planowania programów, realizacji i montażu dźwięków oraz warsztaty kreatywne, na których opracowywana była koncepcja programu. Szkolenia prowadzili praktycznie wszyscy dziennikarze RMF FM, łącznie z największymi gwiazdami. Organizacją szkoleń zajmował się Paweł Mleczko (szef producentów), Kasia Glajksner (asystentka V-ce Prezesa Tadeusza Sołtysa) oraz ja, ale nadzorował szkolenia sam V-Prezes Sołtys.

Ilu dziennikarzy będzie miało eLO RMF?
Michał J. Zazula: Nie ma określonej liczby. Ludzie przychodzą, odchodzą, zmieniają się. Szacuję, że nad pierwszymi programami pracuje około 100 osób, myślę, że liczba ta nieco się zmniejszy, bo wiadomo, szkoła, inne obowiązki… ale na pewno będzie to stacja tworzona przez kilkadziesiąt osób.

Gdzie znajduje się studio eLO RMF?
Michał J. Zazula: Obok obecnego studia programowego RMF FM

Roboczo projekt eLO RMF nazwany był RMF18. Kanał eLO RMF do 15 stycznia 2008 roku prowadzi emisję testową. FAN FM udało się posłuchać kilku audycji i możemy zapewnić, że licealiści z Krakowa dają z siebie wszystko. Ich programy są ciekawe, a prezentowana muzyka różnorodna. Zapraszamy serdecznie do słuchania eLO RMF na www.miastomuzyki.pl.

eLO RMF - licealny głos w Twoim domu
eLO RMF - jedyne radio prowadzone przez ludzi bez matury
To tylko niektóre jingle z bogatej dźwiękoteki eLO RMF!

Licealiści na początek poprowadzą bloki programowe od 17 do 20 od poniedziałku do piątki, tak by nie kolidowało to z ich szkolnymi obowiązkami. Bloki te będą powtarzane od 21 do 24. Z biegiem czasu dziennikarze eLO RMF zawładną jeszcze większą częścią pasma. Muzyka na eLO RMF nadawana będzie 24h/dobę 7 dni w tygodniu.

15 stycznia 2008 roku startuje także kanał RMF Hop-Bęc, RMF Wasza Muzyka i RMF Smooth Jazz. Łacznie na 18 urodziny RMF FM MiastoMuzyki.pl skupiać będzie 18 kanałów tematycznych!

Grzegorz Nałęcz, FAN FM

Przeczytaj również:
  • Odświeżone i większe MiastoMuzyki.pl (15 stycznia 2008)
  • 18 stacji w Mieście Muzyki na 18 lecie RMF FM (2 stycznia 2008)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz