Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   J. Kaczyński dyskredytuje RMF FM
11 lutego 2008, 19:38 , aktualizacja 19:48
"Ja bym bardzo prosił radia, w szczególności niemieckie, by nie prowadziły kampanii zmierzającej do tego, aby odwracać uwagę od ważnych spraw, a zajmować się jakimiś bzdurami" - taką odpowiedź usłyszał dziennikarz RMF FM na pytanie o zgodę byłego premiera na zagłuszanie telefonów pielęgniarek protetujących w 2007 roku w Kancelarii Premiera.

Media nie należą do ulubieńców byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego. Od wielu miesięcy oskarża je o nagonkę i przyczynę niepowodzenia wyborczego. Oczywiście tylko te niektóre media - te nieprzychylne jak TVN, TVN24, Gazetę Wyborczą i RMF FM.

Gdy nielubiany przez byłego premiera dziennikarz próbuje zadać pytanie, zamiast odpowiedzi otrzymuje atak na własną redakcję.

11 lutego 2008 roku dziennikarz RMF FM na pytanie o zgodę na zagłuszanie telefonów komórkowych pielęgniarek protestujących w Kancelarii Premiera w 2007 roku otrzymał taką odpowiedź Jarosława Kaczyńskiego - byłego premiera i prezesa PiS: "Ja bym bardzo prosił radia, w szczególności niemieckie, by nie prowadziły kampanii zmierzającej do tego, aby odwracać uwagę od ważnych spraw, a zajmować się jakimiś bzdurami"

Według radia RMF FM Kaczyński podpisał dokument dotyczący działań BOR wobec pielęgniarek okupujących siedzibę szefa rządu. W dokumencie ma nie padać słowo "zagłuszanie" - jest to polecenie służbowe premiera dla szefa BOR-u o podjęcie "działań w celu zabezpieczenia budynku w trakcie okupacji pielęgniarek, w tym działań, które zapewnią bezpieczeństwo teleinformatyczne".

Według byłego premiera Radio RMF FM, którego właścicielem jest wydawnictwo Bauer nie ma prawa do informowania Polaków o najważniejszych sprawach dotyczących ich ojczyzny.

Co ciekawe Jarosław Kaczyński był niedawno gościem Kontrapunktu na antenie RMF FM i wtedy mówienie do Polaków w "niemieckim radiu" byłemu premierowi nie przeszkadzało.

Jestem zdziwiony wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego. Niedawno przeprowadzałem z nim wywiad. W czasie rozmowy wspólnie z byłym premierem ingerowaliśmy nie tylko w wewnętrzne sprawy Polski, ale nawet PiS-u. Mówiliśmy o jego przyszłości, o sukcesji w PiS-ie, o planach jego brata. I wtedy Jarosław Kaczyński nie zastanawiał się, czy uczestniczy w debacie prowadzonej przez medium niemieckie, francuskie, angielskie, czy amerykańskie lub polskie. Myślę, że wtedy Kaczyński bardziej interesował się tym, że słucha go ponad 8 milionów ludzi. Dziwi mnie, że były premier zamiast odpowiedzieć na pytania, jakie stawiamy w imieniu swoim ale też naszych słuchaczy i zamiast ujawnić, jak wyglądała historia zagłuszania pielęgniarek, woli zaatakować medium, które jako pierwsze podało informację o dokumencie przez niego podpisanym. - mówił w TVN komentując całą sprawę Konrad Piasecki dziennikarz RMF FM.

RMF FM już drugi raz w ciągu kilku dni zostało oskarżone o antypolskość, po raz drugi przez byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego [więcej]

Grzegorz Nałęcz, FAN FM

Przeczytaj również:
  • RMF FM antypolskie? (1 lutego 2008)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz