Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   XI edycja OLIMPIADY FM dobiegła końca
17 lutego 2008, 22:34 , aktualizacja 22:57
Punktualnie o 22:00 Marek Rusinek zamknął tegoroczne olimpijskie zmagania na stokach w "Szkole Bezpiecznej Jazdy" oraz w Namiocie FM RMF-u i Playa.. Nim to jednak nastąpiło wydarzyło się wiele ciekawych rzeczy, w których uczestniczył reporter FAN FM. Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia jego fotorelacji.

W sobotę 16 lutego po przyjeździe do Zakopanego pierwsze kroki postanowiłem postawić na stok GIGANT Pod Krokwią. W związku z tym, że OLIMPIADA FM na stokach rozpoczyna się o 11:00 wstąpiłem do Bacówki FM położonej w pobliżu tego stoku, by się spotkać z Maćkiem Pałahickim, zakopiańskim reporterem RMF FM oraz ogrzać się przy kominku.
Musicie bowiem widzieć, że stolica polskich Tatr przywitała mnie prawdziwą, śnieżną i mroźną zimą. W nocy poprzedzającej mój przyjazd spadło w Zakopanem 15 cm sniegu i wciąż mocno sypało, a temperatura przed 10 rano wynosiła na stoku "Gigant" minus 10,6 stopnia Celsjusza. Jeszcze zimniej było na Kasprowym Wierchu, popularnym stoku wśród bardziej doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Jak dowiedział się Maciej Pałahicki tam termometry wskazywały aż minus 22 stopnie, a silny wiatr powodował, że temperatura odczuwalna sięgała minus 50 stopni. Jednak pogoda mnie nie przeraziła. Długo czekałem na taką zimę.

Wrócę jeszcze na chwilę do spotkania z Maciejem Pałahickim w Bacówce FM. Mimo że był mocno zapracowany przygotowaniami do relacjonowania ostatniego weekendu tegorocznej Olimpiady FM znalazł dla mnie chwilkę, by porozmawiać. Specjalnie dla naszych czytalników zdobyłem także dedykację z autografem podhalańskiego reportera RMF FM.
Duże wrażenie zrobiła na mnie Bacówka FM zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Piękny drewniany, w typowym górlskim stylu, domek.
Bardzo chciałem w tym miejscu podziękować Maćkowi Pałahickiemu za miłe i symatyczne przyjęcie mnie w Bacówce i za znalezienie chwili dla mnie, pomimo zapracowania od samego rana.

Po tym dłuższym wstępie przejdźmy do sedna sprawy, czyli do tego co działo się na stokach "Gigant" i "Szymoszkowa" oraz w Namiocie FM na zakończenie Olimpiady FM.
Punktualnie o 11:00 wystartowała "Szkoła Bezpiecznej Jazdy" instruktorzy na codzień pracujący na tych stokach udzielali cennych rad teoretycznych oraz praktycznych początkującym narciarzom i snowboardzistom Wszyscy chętni mogli zupełnie za darmo podszkolić się w jeździe na nartach lub desce. Po zakończonych lekcjach na pamiątkę każdy uczestnik otrzymywał smyczkę RMF FM. Poza tym co jakiś czas można było zdobyć zimowe prezenty od RMF FM: czapkę, szalik, rękawiczki. Na stoku "Gigant" konkurs wiedzy o RMFie, Olimpiadzie FM, czy też z zakresubezpieczeństwa w górach prowadził Janek Pałahicki. Na Polanie Szymoszkowej pojawiły się dodatkowo rozgrzewające konkursy z nagrodami, gadżetami, które przygotował Play.

Po 14:00 pojawiłem się w Namiocie FM, który codziennie przez cały miesiąc, otwierał się dla gości o tej właśnie porze.

Główni dowodzący i zarządzający tym miejscem Olimpiady FM byli od strony RMF FM Pan Tymon, bardziej znany jako "Tymek" oraz ze strony sieci komórkowej Play Robert "Kosa" Kosicki. O rozrywkową stronę dbał niezawodny w tych sprawach Marek Rusinek, który wymyślał coraz to nowe, ciekawe konkursy i zabawy. Zawsze znalazło się dużo chętnych, by zdobyć gadżety od RMF FM i Playa. Jednym z bardziej szalonych było wybiec z Namitu na Krupówki krzycząc hasła w stylu: fajnie jest w Namiocie RMF FM i Playa.
Poza tym stałe konkursy: muzyczny, fotograficzny oraz "Gdzie jest Marek?", w którym do zdobycia była deska snowboardowa od Playa.
W Namiocie FM można było poza udziałem w konkursie zagrać w hokeja stołowego, a także pograć w gierki na telefony komórki.
Po drugiej stronie funkconowało stoisko Interii, gdzie można było poprzeglądać ich strony internetowe oraz sklepik z płytami. Kompakty wydane przez RMF FM lub RMF Maxxx można było nabyć po promocyjnych, zniżkowych cenach. Do każdego zakupu dokładana była druga, wybrana płyta oraz gadżety od RMF-u.

Dodatkową atrakcją na finał Olimpiady FM 2008 było spotkanie z gwiazdą muzyczną. W sobotni wieczór w Namiocie FM pojawił się Jacek Łaszczok, bardziej znany jako Stachursky. Na spotkanie nie spóźnił się ani minuty. Na spotkanie, a nie na koncert choć dał się namówić przez fanów na wspólne zaśpiewanie fragmentu piosenki "Jedwab" wykonywanej przed laty przez Róże Europy. W nowej wersji, bardziej dancowej ten utwór ukaże sie na nowej płycie Stachurskiego. Cierpiwie przez ponad pół godziny odpowiadał szeroko na każde pytanie zadane przez fanów oraz Marka Rusinka, który poprowadził ten wyjątkowy wywiad. Kolejne pół godziny poświęcił na rozdawanie kartek z autografem. Oczywiście zdobyłem taką kartkę, którąmożecie zobaczyć w naszej galerii. Tam też autografy innych osób związanych z Olimpiadą FM - Marka Rusinka i Maćka Pałahickiego, który relacjonował w Faktach RMF przez cały miesiąc najważniejsze wydarzenie tej żółto-niebieskiej imprezy. Przypadkowo okazało się, że Stachursky jest wielkim fanem i mistrzem gry w hokeja stołowego. Mimo że załoga Playa wystawiała swojego najlepszego zawodnika to nic nie poradził na zawodostwo gościa specjalnego. Grali do pierwszej bramki, która padła po niespełna minucie. Pan Jacek dostał zestaw gadżetów od RMF i Playa.

W niedzielę przed południem Jacek Stachursky pojawił się na Polanie Szymoszkowej w stroju narciarskim z nartami na nogach i mogliśmy się przekonać jak dobrze czuje sie na stoku. Zjazdy muzycznego gościa Olimpiady FM oceniali instruktorzy, którzy w weekendy zapraszali do "Szkoły Bezpiecznej Jazdy".

I tak dobiegła końca XI edycja zimowej zabawy RMF FM. Popołudniu w namiocie FM zakończono ostatnie stałe konkursy, zostały przekazane w ręce turystów ostatnie gadżety RMF FM i Playa i o 22:00 Marek Rusienk oficjalnie podziękował wszystkim za wspaniałą zabawę i zamknął Namiot FM. Czy pojawi się za rok? Tego nie wiadomo. My jesteśmy jak najbardziej za kontunowaniem tej zimowej przygody. OLIMPIADA FM 2008 z RMF FM i siecią komórkową Play zakończyła się. HEJ!
Krzysztof Leszczyński, FAN FM
Zdjęcia: Krzysztof Leszczyński


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz