Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Oskarowa noc w RMF FM i RMF Classic
19 lutego 2008, 19:05 , aktualizacja 20 lutego 2008, 18:44
Oscarowa gala to dla większości najważniejsze wydarzenie w świecie filmu, choć są i tacy, którzy uważają, że nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej to hollywoodzka hucpa. Jedno jest jednak pewne, obok pozłacanej statuetki rycerza nie sposób przejść obojętnie.

Na stronie internetowej Radia RMF FM pojawił się "raport specjalny" http://www.rmf.fm/fakty/?id=131841 poświęcony temu, co się z Oskarami kojarzy. Są w nim zawarte informacje o każdym z nominowanych (wystarczy przejrzeć kategorie zamieszczone po prawej stronie), możecie także oddać głos na najlepszy film, wybrać najlepszego aktora i aktorkę, sprawdzić, czy wszyscy trzymają kciuki za „Katyń” Andrzeja Wajdy (w najważniejszych kategoriach umieszczone zostały sondy).

W raporcie tym znajdziecie również historię 80 lat Oskarów, ciekawostki oraz spekulacje dotyczące tegorocznych faworytów przygotowane przez Michała Kowalewskiego. Będzie on współprowadzącym na antenie RMF FM specjalny program poświęcony Oskarom. Już od godz. 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek aż do 6 rano wspólnie z Magdą Miśką z RMF Classic będą śledzić galę w Los Angeles. Pojawią się bezpośrednie łączenia z Łukaszem Wysockim, który będzie obserwował galę oskarową w Teatrze Kodaka w Los Angeles. To tam od 2002 roku odbywa się ta niezwykła ceremonia rozdania Oskarów.

W ostatnich latach Magda Miśka razem z Grzegorzem Jasińskim (wieloletnim korespondentem amerykańskim i obserwatorem oskarowej gali) relacjonowali słuchaczom RMF Classic wydarzenia z Teatru kodaka. Pojawiły się komentarze filmoznawców, relacje korespondenta RMF FM wówczas Jana Mikruty, opinie kinomanów, ciekawostki i oczywiście muzyka filmowa.

Magda Miśka, która o filmie wie niemalże wszystko, a już napewno filmem się pasjonuje po całej nocy spędzony na antenie RMF FM zaprasza na specjalny poranek od 7:00 do 10:00 do RMF Classic, swojej macierzystej stacji. W programie szczegółowe podsumowanie gali, szeroka prezentacja zwycięzców oraz dużo o muzyki, tej filmowej, oskarowej.

Zapraszamy wszystkich słuchaczy,a przede wszystkim pasjonatów filmów na długą oskarową noc do RMF FM i na poranek do RMF Classic.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM

Przeczytaj również:
  • RMF Classic: Oscary 2007 (9 lutego 2007)
  • Oskarowa noc w RMF Classic (3 marca 2006)
  • Oscary 2004 w INTERIA.PL (11 lutego 2004)
  • Oskary rozdane (24 marca 2003)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz