Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   MiastoMuzyki.pl: Gratka dla fanów Depeche Mode
10 kwietnia 2008, 23:03 , aktualizacja 11 kwietnia 2008, 00:16
101 dzień każdego roku to wielkie święto dla fanów zespółu Depeche Mode. W obchody Światowego Dnia Depeche Mode włączyło się www.MiastoMuzyki.pl. Wywiady z członkami zespołu, specjalny program TOP Depeche Mode w RMF Extra prowadzony przez Darka Maciborka oraz wspaniały deser - przypomnienie całego koncertu Depeche Mode, który miał miejsce w Polsce - w Warszawie na stadionie Legii - to główne elementy obchodów Światowego Dnia Depeche Mode.


O 21:00 w RMF Extra rozpoczęło się podsumowanie konkursu, który od kilku dni trwał na stronie radia RMF Depeche Mode na www.MiastoMuzyki.pl. Darek Maciborek przedstawił TOP Depeche Mode czyli 10 najbardziej lubianych przez słuchaczy utworów brytyjskiej grupy.

Oto ranking stworzony przez użytkowników www.MiastoMuzyki.pl
1. Enjoy the Silence
2. Never Let Me Down Again
3. World In My Eyes
4. In Your Room
5. Walking In My Shoes
6. Black Celebration
7. Somebody
8. Behind the Wheel
9. Personal Jesus
10. Halo

Każdą z wymienionych piosenek Darek Maciborek zapowiadał albo w oparciu o nadesłane przez słuchaczy uzasadnienia, albo ilustrując wypowiedziami członków grupy DM. Jeden z utworów zapowiedziała Kasia Kowalska - wielka fanka Depeche Mode. Pozycję nr 10 czyli utwór Halo zpowiedział Michał Kowalewski z redakcji Faktów RMF wspominając, że jego uwielbienie zespołu zaczęło sie od tej piosenki.

W programie Darka Maciborka nie zabrakło także nagród. Uczestnicy konkursu na najlepszy utwór Depeche Mode otrzymali DVD z koncertami grupy.

O 22:00 nastąpiło wielkie przełączenie. Fani Depeche Mode zmienili RMF Extra na RMF Depeche Mode. To tam rozpoczęła się retransmisja koncertu DM, który odbył się w Polsce na stadionie warszawskiej Legii.

O tym jak ważne było to wydarzenie dla Depeche'omaniaków może świadczyć wpis na forum MiastaMuzyki.pl:

Dobry wieczór redakcjo!
Chciałabym prosić (razem z innymi forumowiczami ),by dzisiejszy koncert z Warszawy powtórzyć w najbliższych dniach.Zdaję sobie sprawę z tego,że nie może to być takie łatwe jak sobie wyobrażam ale jedna z Naszych-depeszka Alanka przebywa obecnie w Glasgow i nie może słuchać tego koncertu.Myślę,że zrobiłoby Jej się bardzo miło gdyby mogła posłuchać tego koncertu,zwłaszcza,że należy do grona na prawdę WIERNYCH fanów Depeche Mode! Mam nadzieję,że pomyślnie rozważycie moją prośbę. Pozdrawiam i dziękuję


To reakcja forumowiczów na problemy jedenej z fanek Depeche Mode z odsłuchem koncertu.

Forum Depeche Mode na www.MiastoMuzyki.pl ma chyba najprężniej rozwijający się wątek - Fani Depeche Mode codziennie ze sobą za jego pośrednictwem rozmawiają.

Światowy Dzień Depeche Mode dzięki www.MiastoMuzyki.pl został fantastycznie uczczony. Wielkie brawa za wspaniałą oprawę. Można śmiało stwierdzić, że takie działania poszerzają nasz muzyczny światopogląd i są doskonałym pomysłem na zainteresowanie słuchaczy wartościową muzyką, której tak bardzo brakuje w obecnych czasach tak bardzo sformatowanego radia i nastawionego na granie muzyki dla mas, a nie koniecznie dobrej jakościowo.

Czekamy na kolejne tego typu akcje, bo www.MiastoMuzyki.pl ma ogromny potencjał, którego nie można zmarnować.

Grzegorz Nałęcz; Krzysztof Leszczyński, FAN FM

Przeczytaj również:
  • Światowy Dzień Depeche Mode na www.MiastoMuzyki.pl (8 kwietnia 2008)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz