Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic: "Radio w Roli Głównej"
19 maja 2008, 20:01 , aktualizacja 20:03
We wtorek 20 maja rozpoczyna się kampania reklamowa Radia RMF Classic. W prasie pojawią się reklamy mające wzmocnić filmowy wizerunek stacji. Kampania pod hasłem "Radio w Roli Głównej" potrwa do końca czerwca.

Reklamy RMF Classic pojawią się w następujących tytułach: Forum, Twój Styl, Przegląd, Charaktery, Fashion Magazine, Wiedza i Życie, Świat Nauki, Top Class, Chronos, Golf&Life, Elle Decoration, Puls Biznesu, Film, Tygodnik Powszechny, Forbes, Newsweek, Polityka, Przekrój, Świat Kobiety, Claudia, Playboy, Dom i Wnętrze.

Za kreację i zakup mediów odpowiada Dział Promocji Grupy Broker FM S.A. Kampania potrwa do końca czerwca.

O RMF Classic mówi Magdalena Wojewoda, dyrektor programowy:

Radio RMF Classic rozpoczęło emisję programu blisko pięć lat temu.

Stawia sobie za cel wypełnienie luki w ofercie większości stacji radiowych: „Classic” w tym wypadku to nie tylko klasyka muzyki poważnej, ale również to, co najlepsze w muzyce filmowej i musicalu.

Najważniejszy jest dla nas staranny dobór repertuaru oraz niekonwencjonalny i przystępny sposób jego prezentowania.

Program stacji tworzony jest przez ambitny i kompetentny zespół dziennikarzy, dzięki którym słowo na antenie RMF Classic nie jest jedynie „wypełniaczem” między utworami muzycznymi – niesie ono ze sobą najistotniejsze i najciekawsze informacje o przedstawianej muzyce, i to w rozmaitym kontekście – od historycznego aż po obyczajowy.

W tak skonstruowanym programie rzeczą nadrzędną staje się prosta forma i lekki styl. Dzięki temu stacja stara się nie zawieść oczekiwań koneserów, zaspokajając również oczekiwania tych, którzy do tej pory traktowali tę muzykę z dystansem.

W RMF Classic nie brak także miejsca na informacje o najważniejszych imprezach kulturalnych, także lokalnych - wystawach, spektaklach teatralnych, premierach filmowych i wydawniczych.

Serwisy informacyjne w porannym paśmie przynoszą najważniejsze fakty bliższe prozie życia.

RMF Classic adresuje swój program do wszystkich, których łączy podobna wrażliwość - do humanistów z przekonania, choć niekoniecznie z wykształcenia, do ludzi myślących, otwartych na świat, zarówno młodych jak i dojrzałych.

Radio na co dzień współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w Polsce, są wśród nich przede wszystkim filharmonie, opery, teatry, kina, muzea i wydawnictwa.

Rośnie też liczba koncertów i festiwali muzycznych, które RMF Classic obejmuje swoim patronatem lub współorganizuje.

Nie bez znaczenia dla realizacji założeń programowych są doświadczenia części zespołu zdobyte podczas pracy w komercyjnej stacji radiowej, jaką jest RMF FM. To sprawia, że RMF Classic, radio o charakterze muzyczno-literackim, stosuje nowoczesne standardy radiowe. W razie potrzeby dziennikarze stacji mogą liczyć na reporterów i korespondentów zagranicznych RMF FM oraz jego zaplecza technologicznego.

Grzegorz Nałęcz, PR RMF
Zdjęcia: PR RMF

Przeczytaj również:
  • RMF Classic w Białymstoku na 90,0MHz (19 maja 2008)
  • Znani zasłuchani w RMF Classic (11 maja 2008)
  • Autoterapia z RMF Classic (30 kwietnia 2008)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz