Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Bogata letnia RaMóFka RMF FM
19 czerwca 2008, 09:23
W poniedziałek, 23 czerwca, startuje nowa ramówka RMF FM pod hasłem „Lato wszędzie!”, które jest równocześnie nazwą letniego pasma od 9:30 do 17:30. Konkursy z nagrodami i aż 14 nowości programowych to moc atrakcji dla słuchaczy RMF FM podczas wakacji 2008.

Od poniedziałku do piątku, oprócz lata słuchacze znajdą tam „Tysiące Gwiazd” – letnią zabawę, w której dwie znane postacie (gwiazdy) odpowiedzą na jedno pytanie. Zadaniem słuchacza jest wskazanie, odpowiedź której gwiazdy uważa za właściwą. Jeśli słuchacz postawi na „szczęśliwą gwiazdę”, wygra główną nagrodę, czyli 2000 zł. W przypadku braku zwycięzcy danej edycji następuje kumulacja (4000, 6000, 8000 zł itd.). Odnajdywanym wszędzie latem pochwalić się będzie można na „Muzycznej Fotografii” – konkursie w ramach nowego magazynu muzycznego „Miasto Muzyki”, prezentowanym od poniedziałku do piątku w paśmie 21:30 – 1:30, jak również na stronie www.miastomuzyki.pl.

Tematem będą fotografie muzyczne, czyli dźwięki, brzmienie i słowa Piosenek Najlepszych Pod Słońcem, malowane przez słuchaczy obiektywami aparatów. Kategorie ilustrowane piosenkami w radiu zmieniać się będą co tydzień (m.in. Taniec, Słońce, Miasto, Czas) i również co tydzień uczestnicy konkursu będą mieli szansę wygrania cyfrowych lustrzanek.

W letnie weekendy, w godz. 17:30 – 21:30, słuchacze wybierać będą „Przebój Lata”, któremu poświęcona będzie weekendowa POP-LISTA, prowadzona na zmianę przez Darka Maciborka i Marcina Jędrycha. Zaprezentują oni nowe piosenki oraz przedstawią przeboje wakacji z ubiegłych lat.

Na specjalnej podstronie serwisu www.rmf.fm przedstawiane zostaną piosenki nominowane do tytułu „Przebój Lata”. Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi w ostatni weekend wakacji i połączone będzie z losowaniem nagród muzycznych.

W programie znajdzie się również wiele zabaw, m.in. Pozdrowienia z wakacji (przesyłanie bliskim i znajomym pozdrowień z wakacji), Pogoda na muzykę (zabawne opisanie aktualnej pogody) czy Ostatni dzwonek (możliwość zamówienia dzwonka telefonicznego).

Na poranny program „Wstawaj szkoda lata!” zapraszają Witold Lazar i Tomasz Olbratowski oraz Przemysław Skowron i Marcin Ziobro.

Podczas programu usłyszymy wakacyjny hit RMF FM – Facet to świnia! ( w każdy poniedziałek, środę i piątek o godzinie 8:44) , czyli blog, którego autorką jest odkryta w sieci przez dziennikarzy RMF FM Bloginii Sezonu.

Ponadto w paśmie porannym:
- o 7,15 – Mądra Jola i jej cenne porady,
- po godzinie 8,00 – Akademia Dowcipu z potężna porcją dowcipów nowych, starych i wiecznie śmiesznych dowcipów
- Kanion Lektur Szkolnych dla czytających inaczej.

Podczas programu przewidziana jest również Przerwa śniadaniowa – słuchacz, który jako pierwszy dodzwoni się na nr 012 2 000 000, będzie miał szansę wygrania cennych, wakacyjnych nagród. W weekendowe poranki słuchacze będą zachwalać swoje miejsca w Polsce, czyli Swoje chwalicie, a prowadzący porozmawiają z gwiazdami o tym, jak one się budzą w wakacje. W osiem wakacyjnych niedziel antena zaprezentuje program „Swoją Drogą” w wersji odlotowej. Dziennikarze RMF FM i tygodnika Świat&Ludzie odwiedzą miejsca, gdzie najczęściej i najchętniej latają na wakacje rodacy. Pokażą, co zobaczyć, co i gdzie zjeść, gdzie się bawić. W planach podróży m.in. Cypr, Hiszpania, Wyspy Greckie.

Lato będzie obecne również wieczorem, w magazynie „Miasto Muzyki” , w paśmie 21:30-1:30. W programie współtworzonym przez redakcję portalu muzycznego www.miastomuzyki.pl prowadzący opowiedzą o koncertach w Polsce i za granicą, przedstawią wyniki najciekawszych sond, przeprowadzą konkursy muzyczne, poinformują o nowinkach technicznych i sprawdzą, czym żyje Internet.

Grzegorz Nałęcz, PR RMF

Przeczytaj również:
  • Aleja Gwiazd RMF FM w Krakowie (18 czerwca 2008)
  • RMF FM rusza w wakacyjną trasę (17 czerwca 2008)
  • Facet to świnia - wakacyjny program RMF FM (16 czerwca 2008)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz