Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   POPLista z Chorzowa z koncertu The Police
26 czerwca 2008, 13:28 , aktualizacja 13:31
Legendarna grupa "The Police" wystąpi 26 czerwca 2008 roku na stadionie w Chorzowie. RMF FM patronuje temu muzycznemu wydarzeniu. Darek Maciborek nie może przegapić takiego koncertu i właśnie dlatego czwartkowa POPLista zostanie nadana z Chorzowa.


Darek Maciborek był niedawno na śląskim Stadionie Narodowym. Wtedy wsłuchiwał się w występ zespołu Metalica, który dał niezapomniany koncert w Polsce. Teraz wyposażony w wóz satelitarny RMF FM będzie obserwował koncert "The Police". Cała czwartowa POPLista będzie nadawana ze stadionu w Chorzowie. Już o 17.30 usłyszymy co dzieje się przed koncertem. Darek Maciborek będzie rozdawał także ostatnie bilety na występ "The Police".

26 czerwca 2008 roku Polskę odwiedzi kolejna światowa gwiazda. To pierwszy koncert The Police w Polsce. Kilkakrotnie grał w Polsce natomiast Sting - charyzmatyczny wokalista grupy, który z sukcesem kontynuował karierę solową.

„Policjanci” przyjadą do nas prosto z koncertu w Manchesterze; dwa dni po występie w Chorzowie zagrają w Lipsku. Ci, którzy nie zdobędą biletów na koncert w Polsce, mogą próbować szukać szczęścia w Niemczech.

„The Police” to jeden z najsłynniejszych rockowych bandów na świecie. Zaczynali od punka jeszcze w połowie lat 70., ich pierwszym hitem była "Roxanne" wydana na singlu w 1978 roku. Wydali szereg płyt, z których co najmniej kilka znalazło się wśród najważniejszych albumów w historii muzyki.

Powrócili w lutym 2007 roku, przy okazji 49. gali rozdania nagród Grammy. Zespół wyruszył w trasę koncertową, która okazała się wielkim sukcesem i została przedłużona do 2008 roku. Tournée „The Police” obejmuje USA, Europę, Japonię, Australię, Amerykę Łacińską oraz Nową Zelandię.

Ostatni studyjny album zespołu to "Synchronicity" z czerwca 1983 roku. W tym roku ukazała się dwupłytowa kompilacja, zatytułowana "The Police", zawierająca 28 najsłynniejszych utworów formacji.

Grzegorz Nałęcz, www.rmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz