Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic poleca festiwal "Ogrody Piosenek"
23 lipca 2008, 18:55
Nie było w kraju poważnego festiwalu, gdzie młody wykonawca mógłby zaśpiewać recital. Sytuacja zmieniła się radykalnie gdy lubelskie Ogrody Piosenek zdecydowały się prezentować wyłącznie recitale. Dlaczego recitale? Bo w długiej formie estradowej dopiero widać to co w artyście najważniejsze – mianowicie osobowość.


Ujawnia się to „coś”, które zaciekawia, fascynuje i powoduje pewność, że obcujemy z wielkością. Ogrody Piosenek inwestują w osobowości właśnie czyli w pewną przyszłość.

Jeśli gwiazdy, to gatunkowo przynależne i albo największe, albo bardzo popularne (to nie zawsze jest to samo). I tak: - będziemy gościć najwybitniejszego z żyjących barda Polski, Andrzeja Garczarka. Który po raz pierwszy zagra u nas z zespołem. Zagrają Strachy na Lachy – ale program piosenek największego z nieżyjących, czyli Jacka Kaczmarskiego.

W trakcie festiwalu odbędzie się rejestracja telewizyjna programu Lubelskiej Federacji Bardów, który powstał do wierszy wybitnych polskich poetów związanych z Lublinem, a noszącym tytuł Klechdy Lubelskie. Rejestracja zwycięskiego recitalu też odbędzie się z udziałem festiwalowej publiczności natychmiast po werdykcie. Publiczność zaś przyzna w tym roku swoją, odrębną nagrodę.

Program tegorocznych Ogrodów Piosenek w Lublinie odbywających się m.in. pod patronatem RMF Classic.

23.07 2008 - środa

19.00 – Małgorzata Parczyńska (Lublin). Laureatka Ogrodów Piosenek i Konkursu im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. Wykona swoje kompozycje do wierszy Zbigniewa Herberta.
Aranżacje i akompaniament Piotr Selim.
19.40 – Jakub Pałys. Laureat II SFP w Krakowie. Mieszka w Sao Paolo i Dzierzkowicach. Studiował muzykę w Faculdade Santa Marcelina.
20.20 – Arkadiusz Zawiliński (Gorlice). Autor, kompozytor i wykonawca. Towarzyszy mu na kontrabasie Roman Ziobro. Laureat m.in. Oranżerii w Radzyniu Podlaskim, Bitwy Pod Gorlicami i wielu innych festiwali.
21.30 – Gwiazda: Andrzej Garczarek z zespołem.

24.07.2008 - czwartek

Konkurs:
19.00 – Piotr Dąbrówka z gitarą ( Radom ).Laureat III nagrody i wyróżnienia SFP w Krakowie. Zwycięzca festiwalu Łaźnia w Radomiu
19.40 – Jacek Kulesza trio. Londyn – Trójmiasto. Od 2003 roku autor kompozytor i wykonawca własnych piosenek. Dawniej Gitarzysta wybrzeżowych formacji Homosapiens i Von Zeit. Grał w solowej formacji Jacka Lachowicza ( ex Ścianka).
20.20 – Beata Lerach z Wrocławia. Laureatka I nagrody SFP w Krakowie, I nagrody Pamiętajmy o Osieckiej w Warszawie, I nagrody Śpiewajmy Poezję w Olsztynie. Muzycy towarzyszący: piano - Grzegorz Urban, kontrabas - Marcin Spera, perkusja - Michał Maliński, saxofon - Sławomir Dudar
21.30 – 20 NAJŚMIESZNIEJSZYCH PIOSENEK NA ŚWIECIE na podstawie Schizofrenii Antoniego Kępińskiego i utworów wokalno-muzycznych

25.07.2008 - piątek

Konkurs
19.00 - Magdalena Lepiarczyk z Rybnika. Laureatka I nagrody OFPA w Rybniku, III nagrody SFP w Krakowie. Z akompaniatorem Tomaszem Szwedą.
19.40 – Łukasz Majewski . Trójmiasto. Nagroda im. Wociecha Bellona na SFP w Krakowie. Laureat OFPA w Rybniku i Opraw Warszawie. Zwycięzca festiwalu im Jacka Kaczmarskiego Nadzieja w Kołobrzegu.
20.20 – Gabriela Lencka z zespołem Warszawa. Laureatka II nagrody SFP w Krakowie, I OFPA Rybnik, Laureatka PPA we Wrocławiu, Pamiętajmy o Osieckiej w Warszawie, OPPA w Warszawie
. 21.30 – Strachy Na Lachy - program z piosenkami Jacka Kaczmarskiego

26.07.2008 - sobota

19.00 – Dzidka Muzolf z zespołem – Kraków. Laureatka I nagrody Spotkań Zamkowych w Olsztynie, I nagrody OFPA w Rybniku,III nagrody SFP w Krakowie, Skład Rafał Drewniany – gitara, Piotr Ryncarz - Inst.. perkusyjne
19.40 - Jarosław Chojnacki ze Szczytna. Laureat SFP w Krakowie, OFPA w Rybniku
20.20 - Ilona Sojda z zespołem – Kielce. Laureatka I nagrody SFP w Krakowie, I nagrody PPA we Wrocławiu, I nagrody Pamiętajmy o Osieckiej w Warszawie.
22.00 – Lubelska Federacja Bardów – Klechdy Lubelskie ( nagranie TV )
Scenariusz i reżyseria: Jan Kondrak

Krzysztof Leszczyński, FAN FM

Przeczytaj również:
  • RMF Classic: I. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie (21 kwietnia 2008)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz