Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic jesienią 2008
28 sierpnia 2008, 07:57
Fakty RMF Classic od poniedziałku do soboty oraz superprodukcja o kinie - "Cały ten film" to najważniejsze nowości w RaMóFce Classica na jesień 2008. Nie zabraknie także konkursu antenowego "Dyskretny urok rekwizytu". Będą też cykle programowe znane poprzednich RaMóFek.


Od 1 września RMF CLASSIC zapewni swoim słuchaczom dostęp do aktualnych informacji z Polski i świata. Fakty RMF CLASSIC będą pojawiać się na antenie co godzinę od 7-mej do 17-tej od poniedziałku do piątku i od 9-tej do 14-stej w soboty. Fakty będzie przygotowywać zespół doświadczonych dziennikarzy RMF FM.

W paśmie przedpołudniowym (pn-pt, 10-14) RMF Classic zaprasza do zabawy - tym razem pod hasłem „Dyskretny urok rekwizytu”

. Kim byłby Luke Skywalker bez świetlego miecza i czy film "Duch" byłby równie przerażający bez upiornego telewizora? Nowy konkurs będzie oparty o kultowe rekwizyty kina, te, które zagrały w filmie role na miarę Oskara, obrosły wieloma legendami i stały się symbolami. Na zwycięzców czekają odtwarzacze mp4 oraz dvd.

Od jesieni zmienia się charakter programu popołudniowego (14-18). Będzie w nim poruszana znacznie szersza tematyka – od dobrej kuchni, przez podróże, modę i nowinki techniczne. Pojawią się nowe elementy: m.inn cykl poświęcony współczesnemu designowi „Classic DESIGN” oraz - przygotowywany wspólnie z portalem Interia - cykl o najnowszych osiągnięciach techniki „Technicznie rzecz biorąc”.

Hitem jesiennej ramówki będzie CAŁY TEN FILM - unikatowy w polskiej radiofonii program poświęcony kulisom produkcji filmowej. Cykl obejmuje dziesięć odcinków. Każdy z nich poświęcony będzie kolejnym etapom powstawania filmu: od pomysłu na hit, przez scenariusz, kompletowanie obsady, pracę scenografów, kostiumologów, charakteryzatorów, komponowanie muzyki oraz pracę na planie.

O tajnikach warsztatu będą opowiadać najwięksi mistrzowie Hollywood, m.inn: Steven Spielberg, James Cameron, Ridley Scott i Marek Kamiński. Powrócą najsłynniejsze superprodukcje i nieprzemijające klasyki, uwielbiani aktorzy i wielkie gwiazdy ekranu – czyli ci wszyscy, którzy od ponad 100 lat tworzą historię kina. Jak zawsze opowieściom będzie towarzyszyć przebojowa muzyka filmowa.

Premiera programu w czwartek, 4 września o 18tej, kolejne odcinki także w czwartki o tej samej godzinie.

Na antenę wracają również znane i lubiane przez słuchaczy cykle: niedzielne „Bliskie Spotkania”, „Noc Poetów Piosenki” , „Piątka z literatury” , „Płyty Jovity” oraz felietony konesera kina - Stanisława Janickiego.

Grzegorz Nałęcz, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz