Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   "Zlew" - książka Pawła Oksanowicza
1 października 2008, 09:50 , aktualizacja 19:12
1 października na rynku książkowym pojawiła się nowa pozycja Pawła Oksanowicza. Książka ukazała się dzięki wydawnictwu Replika. Nową książkę prowadzącego programy m.in. "Wolne żarty" w niedzielne popołudnia poleca oczywiście RMF FM. FAN FM zachęca również by odkryć drugie oblicze Pawła i sprawdzić czy równie dobrze wychodzi mu pisanie, tak jak mówienie do mikrofonu.

O książce:
Franek Gałgan - współczesny Don Kichot prowadząc krucjatę przeciwko banalności i płytkości życia w wielkich aglomeracjach, tworzy trzy wirtualne kobiety swoich marzeń Stają się one wkrótce bytami rzeczywistymi i co ciekawe, nienawidzą go równie mocno, jak i nienanwidzi była żona. Rozpoczyna się nieustający korowód pościgów, bójek, absurdalnych sytuacji, dialogów męsko-damskich i męsko-męskich. Z całości emanuje świadomie wypaczona "macho-luzackość", absurd goni absurd tworząc współczesną, miejską baśń. Książka kipiąc dowcipem, wyróżnia się doskonałą satyrą na współczesne społeczeństwo. Trochę w niej pikanterii, mnóstwo purnonsensu i sowizdrzalstwa. Czy niezbyt udane małżeństwo plus skłonność do wyskoków w życiu i napojach pomogą bohaterowi znaleźć odpowiedź na pytanie: gdzie jest granica pomiędzy światem wirtualnym a rzeczywistym?

O autorze:
Paweł Oksanowicz (rocznik 1970) - dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor książek. Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Pracował w rozgłośniach radiowych w Łodzi i w Warszawie, obecnie jest dziennikarzem RMF FM. Współpracował także z telewizją RTL7 i TVP2. Jako autor debiutował w roku 2004 powieścią Ostatnia prawdziwa historia miłosna.

Autor o książce:
W książce pt. "Zlew", drugiej po awanturniczej "Ostatniej prawdziwej historii miłosnej", awanturuję się nadal, starając się nie podsuwać żadnych moralnych wskazówek, nie upominając, nie proponując rozwiązań na życie, czy rozliczeń nad sobą. Na to przyjdzie jeszcze czas. Przywołuję za to nadal ducha nieskrępowanej zabawy w czytanie, swawoli i seksualności; choć powita w mrokach Sieci, a jednak z gruntu niewinna, pozostająca pod wpływem uroku jakiejś Ani z Zielonego Wzgórza, czy innych dziecięcych książek.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz