Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   eLO RMF wkrótce drugi nabór
29 października 2008, 15:30
To najbardziej niezwykła stacja radiowa w polskim internecie. Pierwsze radio tworzone prze ludzi bez matury rozpoczęło drugi sezon nadawania. Już wkrótce do grupy licealistów dołączą kolejne osoby, którym RMF FM umożliwi profesjonalną pracę w radiu.


Radio tworzy kilkudziesięciu licealistów z Krakowa, którzy zostali przeszkoleni przez dziennikarzy RMF FM. Krakowska stacja zapewnia też studio i sprzęt.

Ramówka eLO RMF to programy szkolne, przygotowywane przez 12 krakowskich liceów (od poniedziałku do czwartku w godz. 17:00-19:00) oraz audycje autorskie (od poniedziałku do czwartku w godz. 19:00-21:00, w piątki 17:00-19:00). Pozostały czas wypełnia muzyka, również wybrana przez młodzież, a w weekendy usłyszeć można powtórki najlepszych audycji.

Jesienią na antenie eLO RMF pojawiają się także nowe programy, których poziom opiekunowie stacji oceniają bardzo wysoko, m.in.:

- „Co się słucha” – program, w którym prezentowane są najnowsze hity grane w muzycznych stacjach radiowych i telewizyjnych, oraz lista przebojów klubowych „TOP 15” . W obu programach występują gościnnie prezenterzy RMF Maxxx, a także gwiazdy polskiej muzyki - Piotr Kupicha, Natalia Lesz, Kazik, Norbi, Paweł Stasiak, które entuzjastycznie przyjęły zaproszenie od eLO..

- Publicystykę reprezentuje czwartkowa debata na tematy nurtujące licealistów oraz piątkowe podsumowanie wydarzeń w show biznesie „Tygodnik”.

- Tematy związane z kulturą poruszą autorzy programu „Małym druczkiem” . Znajdą się w nim recenzje imprez, płyt i książek, o których nie można przeczytać na wielkich billboardach. „Mieszczuch” to z kolei nietypowy przewodnik po wydarzeniach artystycznych w największych miastach Polski.

- W każdy poniedziałek wszyscy, którzy interesują się sportem, posłuchać mogą „Byle do przerwy” – magazynu o wydarzeniach na boiskach i innych arenach, pełnego humoru, wywiadów ze sportowcami i ciętych komentarzy.

Projekt eLO RMF rozwija się dalej. Jesienią odbędzie się druga edycja warsztatów radiowych w siedzibie RMF FM i na antenie pojawią się nowe szkoły i nowe głosy. Ponadto stacja szykuje jeszcze w tym roku parę niespodzianek .

Grzegorz Nałęcz, PR RMF

Przeczytaj również:
  • eLO RMF: Sławni pod Lupą (24 września 2008)
  • Hit Lata 2008 w eLO-RMF (19 sierpnia 2008)
  • eLO RMF - piszą o nich gazety (28 czerwca 2008)
  • Turniej eLO RMF vs. RMF FM (19 czerwca 2008)
  • FAN FM: Jak powstało eLO RMF ? (14 stycznia 2008)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz