Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Święta w RMF Classic
18 grudnia 2008, 17:43 , aktualizacja 17:47
RMF Classic zaprasza do spędzenia Świąt w rodzinnym gronie z radiowymi przyjaciółmi. Czy będziemy je obchodzić Classicznie czy nie? Z kim i w jakim gronie? Czego spróbujemy przy świątecznym radiowym stole? Odpowiedzi, na niektóre z tych pytań, znajdziecie poniżej.

W Wigilię od 14:00 RMF Classic zaprasza do wspólnego słuchania najpiękniejszych kolęd i utworów sakralnych związanych z Bożym Narodzeniem.

O kolędach zapamiętanych z dzieciństwa opowiedzą m.in. Anna Dymna, Anna Szałapak, Jan Nowicki i Krzysztof Jasiński.

Ambasador Ekwadoru w Polsce – Fernando Flores Macias, pomoże nam sprawdzić jak świętuje się Wigilię w okolicach równika.

Zarówno w pierwszy, jak i drugi dzień Świąt (9:00 – 17:00) RMF Classic zawita do Beskidu Śląskiego, do tzw. Trójwsi – Istebnej, Koniakowa i Jaworzynki, gdzie Magda Miśka i Ewa Stanek, w świątecznej atmosferze i z pastorałkami w tle, przymierzą koniakowske koronki, skosztują owczych serów i spróbują zagrać na góralskiej trombicie.

Obydwa świąteczne wieczory od godz. 21:00 wypełnią niezwykłe muzyczne wydarzenia: Wieczór pierwszy to uroczysty świąteczny koncert jednej z największych div naszych czasów – Jessye Norman. W programie kolędy różnych epok, pieśni gospel i muzyka świąteczna.

W drugi wieczór zabrzmi arcydzieło Jerzego Fryderyka Heandla – oratorium "Mesjasz", czyli historia narodzin, życia i śmierci Chrystusa. Będzie to genialna interpretacja zespołu Gabrieli Consort and Players pod dyrekcją Paula McCreesh'a.

RMF Classic w każdym tygodniu gromadzi przed radioodbiornikami ponad 1,5 mln słuchaczy w całej Polsce. Odbiorcy tej stacji to bardzo atrakcyjna grupa docelowa. Blisko 55 proc. z nich ma wykształcenie wyższe, a ponad 66 proc. to reprezentanci najbardziej prestiżowych zawodów: dyrektorzy, przedstawiciele wolnych zawodów, pracownicy umysłowi i właściciele firm

Janusz Nałęcz, FAN FM, PR RMF

Przeczytaj również:
  • RMF FM: Choinka dobrych życzeń (17 grudnia 2008)
  • Świąteczne cuda w RMF FM (17 grudnia 2008)
  • RMF Classic w Katowicach na 94,1MHz (13 grudnia 2008)
  • RMF Classic w Toruniu (28 października 2008)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz