Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   I urodziny eLO RMF - wywiad z dziennikarzami
7 stycznia 2009, 11:05 , aktualizacja 12:12
Już niebawem I urodziny najbardziej profesjonalnego radia dla licelistów w Polsce. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z dwojgiem dziennikarzy eLO RMF - Karoliną Mąką i Pawłem Mędrkiem, jaki specjalnie dla FAN FM przeprowadził nasz czytelnik, wierny słuchacz eLO RMF - Dawid Siwek.


Jest jedną z najnowszych młodzieżowych stacji radiowych, pod którą podpisuje się wielkimi literami RMF FM. Mowa tu o eLO RMF. Stacja działająca już prawie rok, istniejąca przy Kopcu Kościuszki w Krakowie, jest coraz popularniejszą wśród młodzieży w całej Polsce stacją radiową. Postanowiłem więc w związku ze zbliżającymi się pierwszymi urodzinami eLO RMF porozmawiać o nim z samymi prowadzącymi program. Rozmawiałem z Karoliną Mąką z programu "Wszystko i nic" oraz z Pawłem Mędrkiem, znanym z anteny jako Tasiorek (program Co Się Słucha).

Na pytanie, dlaczego wybrałaś radio, Karolina odpowiedziała treściwym "Hmmmm...", po czym dodała: "Można powiedzieć, że ja postarałam się aby przyjęto mnie do projektu eLO RMF a radio mnie przyjęło." . Tasiorek dopowiedział jeszcze słówko od siebie: "Radio wybrałem dlatego, że jest to moją pasją od dzieciństwa. Zawsze chciałem pracować w radiu i w końcu marzenia sie spełniły"

Jeśli chodzi o to, od kiedy zaczęli interesować się radiem, to każde z nich -znów- miało inną odpowiedź. "Mam znajomych w radiu Eska, którzy zaprosili mnie kiedyś do siebie, do studia. Jak zobaczyłem te wszystkie sprzęty, to postanowiłem ze to jest dla praca dla mnie" - odpowiedział mi Paweł "Mogę stwierdzić, ze od podstawówki. Kiedy byłam na Kopcu Kościuszki rekreacyjnie wraz z rodzicami zauważyłam tabliczkę RMF i powiedziałam właśnie do nich, że fajnie by było chociaż raz tam wejść i zobaczyć jak to funkcjonuje, jak tamta cala machina działa. I właśnie od tamtego okresu myślałam co jakiś czas, jakby tam było" - dodała Karolina.

Oto odpowiedzi na pytanie co najbardziej podoba im się w radiu. Karolina: "Wszystko mi się podoba. Nie ma wybranej rzeczy, która jest najlepsza w radiu - radio to magia! Jedna z wielu fajnych rzeczy jest ta adrenalina, kiedy jestem 30 sekund przed (...) wejściem, choć jestem starym wyjadaczem Najpiękniejsze jest też to, ze pomimo, że nadajemy przez Internet, ludzie nas słuchają, mamy od nich odzew. Jak widać Internet to potęga. która cały czas rośnie w siłę.

W tej pracy podoba mi sie też, że można sie rozwijać. Ludzie z tej branży nam pomagają, chcą nas doskonalić."


"Najbardziej podoba mi sie kontakt z drugim człowiekiem, jak rozmawiam z różnymi ludźmi i podoba mi sie to też, że mam dostęp do gwiazd show-biznesu. Jakbym był zwykłym Tasiorem, nie miałbym tylu znajomych wśród gwiazd." - mówi Paweł.

Gdy zapytałem, skąd dowiedzieli się o radiu, wyczerpująco odpowiedziała mi Karolina: "O eLO wiem ze szkoły. (...) Gdyby dyrektor się nie zgodził, aby przyjąć taką propozycje od RMF odnośnie projektu, to by mnie nie było w tej ekipie. Dostać się tam najłatwiej nie było, ponieważ konkurencja była (...) duża, ale jeszcze trudniej było sie utrzymać, aby nie odpaść i zostać w tej nielicznej grupie szkół. Ważne aby robić to, co się kocha i brnąć w to."

Teraz czas na najważniejsze chyba pytanie: "Jakie masz plany na przyszłość i czy wiążą się z radiem?" Od razu odpowiedział Tasiorek: "Tak. Mam plan pracy w radiu - chciałbym kiedyś zastąpić lub poprowadzić jakiś program z moim radiowym guru - Przemkiem Grabowskim (RMF MAXXX przyp. autor). Już w eLO RMF udało mi się "zrobić" z nim duet i świetnie mi sie z nim porozumiewa i prowadzi program. (...)" Trochę subtelniej mówiła Karolina: "Moje plany (...) przed radiem były takie, aby pójść na psychologię bądź socjologię, po czym radio totalnie wywróciło mi moje koncepcje (oczywiście w sensie pozytywnym). Teraz zastanawiam się, czy właśnie nie kontynuować z początku niewinnej przygody (jaką jest radio dod. autor) i potraktować tego poważniej w sensie takim, aby później pójść np. na dziennikarstwo. Chociaż na dzień dzisiejszy radio zaszczepiło we mnie pewnego rodzaju pasję."

Na koniec słowo od Karoliny: "Ważne jest to, aby uparcie dążyć do celu i trwać przy swoim pomyśle. Dobrym przykładem jest mój program "Anihilacja". Moją ideą jest to, aby przekonać ludzi że subkultury nie są złe. Ludzie, którzy tam trwają i identyfikują sie z daną muzyką bądź jakąś ideą nie są źli. (...) Tak naprawdę, to trzeba brać na poważnie, ale tez bawić sie tym, co chcemy robić w przyszłości. Żeby to nie było tak na 100% poważne. Ważne jest to, aby nie zatracić sie w tej rutynie i czerpać z tego przyjemność. A i najważniejsze- trzeba być upartym oraz bronić zacięcie swych pomysłów."

Niech więc to przesłanie Karoliny pomaga nam w życiu codziennym i dążeniu do sukcesu. A bohaterów tego artykułu możecie usłyszeć w radiu eLO RMF w serwisie internetowym MiastoMuzyki.pl . Program "Wszystko i nic" Karoliny Mąki - jeden z czwartków każdego miesiąca, a program "Co Się Słucha" Pawła 'Tasiorka' Mędrka w co drugi piątek tylko w eLO RMF.

Już w styczniu z pewnością hucznie obchodzone będą pierwsze urodziny radia. Wiązać się z tym będą specjalne wydania programów i liczne konkursy z nagrodami dla słuchaczy

eLO RMF - To się robi po szkole!

Dawid Siwek, FAN FM

Przeczytaj również:
  • eLO Oskary 2008 rozdane (3 stycznia 2009)
  • eLO RMF Music Awards 2008 - Złote Tasiory (3 stycznia 2009)
  • eLO RMF: Afromental w "Co się słucha" (26 listopada 2008)
  • eLO RMF wkrótce drugi nabór (29 października 2008)
  • eLO RMF: Sławni pod Lupą (24 września 2008)
  • eLO RMF - piszą o nich gazety (28 czerwca 2008)
  • Turniej eLO RMF vs. RMF FM (19 czerwca 2008)
  • FAN FM: Jak powstało eLO RMF ? (14 stycznia 2008)
  • 18 stacji w Mieście Muzyki na 18 lecie RMF FM (2 stycznia 2008)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz