Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Oscary 2009 w RMF Classic i RMF FM
20 lutego 2009, 14:49 , aktualizacja 22 lutego 2009, 08:31
RMF Classic i Kino Pod Baranami zapraszają na "Oscarową Noc Filmową". W najbliższą sobotę, 21 lutego, od godz. 23.00. W programie zaplanowano 3 oscarowe filmy, które wyświetlone zostaną przedpremierowo.


SLUMDOG. MILIONER Z ULICY | SLUMDOG MLLIONAIRE
reż. Danny Boyle , Loveleen Tandan, USA/Wielka Brytania 2008, 120`
Nagroda Publiczności na Festiwalu w Toronto 2008, Złota Żaba na Camerimage 2008, British Independent Award 2008: najlepszy niezależny film brytyjski, najlepszy reżyser - Danny Boyle, najbardziej obiecujący debiut - Dev Patel Cztery Złote Globy w kategoriach: najlepszy film, reżyseria, scenariusz i muzyka.
10 nominacji do Oscara!!! Faworyt do Oscara dla najlepszego filmu roku!
Bohaterem filmu "Slumdog. Milioner z ulicy", historii opartej na popularnej książce Vikasa Swarup - "Kto wygra miliard?" - jest 18-letni Jamal, chłopak ze slumsów Bombaju, który bierze udział w indyjskiej wersji "Milionerów". W niewiarygodnym stylu odpowiada prawidłowo na pytanie za pytaniem. Czy to możliwe, że właśnie pojawił się pierwszy w historii programu zdobywca 20-tu milionów rupii?

W trakcie trzymającego w napięciu programu policja aresztuje go pod zarzutem oszustwa. Podczas przesłuchania chłopak opowie historię swojego życia, indyjskich gangów i wielkiej miłości.

"Slumdog. Milioner z ulicy" to historia magiczna, dla każdego. Opowiedziana w pięknej wizualnie, tętniącej energią i kolorytem formie, zadziwia, śmieszy i wzrusza.

WĄTPLIWOŚĆ | DOUBT
reż. John Patrick Shanley, USA, 104`
Akcja dzieje się w 1964 roku w katolickiej szkole w Bronxie. Zarządza nią nie znosząca sprzeciwu siostra Alojzyna, która wierzy, że dobre wychowanie przynieść może tylko ścisłe trzymanie się dyscypliny i zasad. Jej przeciwieństwem jest uczący w szkole koszykówki ojciec Flynn, który uwielbia śmiać się i wygłupiać ze swoimi wychowankami. Siostra Alojzyna nie darzy go sympatią, a jej niechęć dodatkowo się pogłębia, kiedy dowiaduje się, że jeden z uczniów wyszedł ze spotkania z ojcem Flynnem bardzo poruszony i czuć było od niego alkohol. Alojzyna oskarża Flynna o molestowanie seksualne.

OBYWATEL MILK | MILK
reż. Gus Van Sant, USA 2008, 128`<BR>
8 nominacji do Oscara!!!

Historia człowieka, który zaryzykował życie w walce o swoje przekonania. W 1977 roku Harvey Milk został wybrany na radnego w San Francisco i stał się pierwszym w historii przyznającym się otwarcie do homoseksualizmu mężczyzną wybranym do znaczącej instytucji publicznej w Ameryce. Jego zwycięstwo było nie tylko sukcesem w walce o prawa gejów, wpłynął na zmianę wielu aspektów życia politycznego. Docierając do wszystkich - od starszych obywateli po działaczy związkowych - Harvey Milk zmienił sposób pojmowania walki o prawa człowieka i stał się bohaterem Amerykanów.

Kiedy w 1978 zamordowany został Harvey Milk, Ameryka straciła znakomitego polityka i bojownika walczącego o prawa człowieka.

Film Gusa Van Santa pokazuje nam osiem ostatnich lat w życiu Milka. Rozpoczyna się w chwili, w której Milk przeprowadza się z Wall Street do Castro, robotniczej dzielnicy Los Angeles, a kończy jego śmiercią. Szczegóły na stronie internetowej Kina pod Baranami www.kinopodbaranami.pl

Przypominamy również i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie-plebiscycie oscarowym proponowanym przez RMF Classic.

Plebiscyt polega na prawidłowym wytypowaniu trzech zwycięzców w trzech najważniejszych kategoriach oskarowych: najlepszy film, najlepsza aktora i najlepszy aktor.

Za prawidłowe wskazanie zwycięzców można zdobyć zaproszenie na pokaz oscarowego filmu oraz filmowe gadżety od RMF Classic!

Oto nominacje:

Najlepszy Film: 1. Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
2. Obywatel Milk
3. Frost/Nixon
4. Lektor
5. Slumdog. Milioner z ulicy

Najlepszy aktor:
1. Brad Pitt - "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"
2. Mickey Rourke - "Zapaśnik"
3. Sean Penn - "Obywatel Milk"
4. Richard Jenkins - "Spotkanie"
5. Frank Langella - "Frost/Nixon"

Najlepsza aktorka:
1. Anne Hathaway - "Rachel Getting Married"
2. Melissa Leo - "Frozen River"
3. Angelina Jolie - "Oszukana"
4. Meryl Streep - "Wątpliwość"
5. Kate Winslet - "Lektor"

Głosy przyjmowane są do niedzieli - 22 lutego do godz. 16.00, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni na antenie RMF Classic w poniedziałkowy poranek 23 lutego między 7:00 a 10:00 w czasie specjalnego programu – „Oscarowego Śniadania Mistrzów”, który poprowadzą Magda Miśka (RMF Classic) i Grzegorz Jasiński (RMF FM).

Swoje propozycje zwycięzców należy przesyłać na adres: konkurs@kinopodbaranami.pl lub m.miska@rmfclassic.pl

Jak w każdy piątek, także dziś Magda Miśka, poprowadzi od 14:00 do 18:00 program “Moje kino”. W programie tym napewno nie zabraknie odniesień do Gali Oscarowej, a także stałe punkty audycji: gorące filmowe premiery; najlepsze strony filmu; cykl "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o filmie i nie boicie się pytać". Przed godz. 17 rozpoczyna się w "Moim kinie" "Bohaterska godzina", poświęcona najsłynniejszym mężczyznom kinematografii. Spotkanie z filmowym gościem, a tuż po rozmowie o godz. 17:45 felietony legendarnego znawcy kina - "Odeon Stanisława Janickiego". Prowadząca program - Magda Miśka jest dyplomowanym kierownikiem produkcji filmowej.

W niedzielę od 10:00 do 15:00, czyli tuż przed nocą oscarową Marta Grzywcz i Piotr Jaworski zapraszają na program “RMF Extra”, w którym usłyszymy mnóstwo ciekawostek oscarowych oraz krótkich rozmówek z największymi gwiazdami światowego kina. Od 22:00 do 4:00 rano program poprowadzi Tomasz Brhel. W programie ciekawostki oscarowe, a od 2:00 w nocy prowadzący na bieżąco będzie informował słuchaczy o zdobywcach Oscarów 2009. O 4:00 nad ranem Tomka zmieni Paweł Oksanowicz.

O 66. Ceremonii rozdania Oscarów usłyszcie również w poniedziałkowy poranek na antenie RMF FM, w każdym wydaniu porannych Faktów. Rękę na pulsie wydarzeń z Teatru Kodaka będzie trzymała Katarzyna Sobiechowska – Szuchta dziennikarka kulturalna RMF FM będzie na bieżąco komentowała werdykt komisji. W Faktach usłyszycie również Łukasza Wysockiego, korespondenta RMF-u w Waszyngtonie, z którym łączyć się będą dziennikarze z Kopca Kościuszki aby opowiedział jak Ameryka przyjmuje wyniki. Poza tym gościem specjalnym będzie krytyk filmowy, który oceni wyniki wyborów Akademii Filmowej.

Krzysztof Leszczyńsk, FAN FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz