Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Miasto Muzyki w iPhonie
23 lutego 2009, 14:47 , aktualizacja 14:51
Grupa RMF FM jako pierwsza w Polsce uruchomiła i udostępniła użytkownikom iPhone’a specjalną aplikację umożliwiającą słuchanie wszystkich 55 stacji Miasta Muzyki. Specjalnie przygotowana aplikacja jest darmowa i dostępna na stronie firmy Apple.

Pierwsza wersja aplikacji zawiera podobną funkcjonalność jak odtwarzacz w serwisie internetowym Miasta Muzyki, czyli poza bardzo dobrej jakości strumieniem mp3, słuchacz ma też możliwość odbioru informacji o bieżącej playliście wybranej stacji, tytule utworu oraz artyście. Aplikacja prezentuje też okładkę płyty, z którego pochodzi słuchany utwór.

Prace nad budową aplikacji Miasta Muzyki dla iPhone trwały blisko cztery miesiące. Integralną częścią projektu było przygotowanie dedykowanego dla platformy iPhone'a streamingu MP3. Ważnym etapem w całym projekcie okazało się uzyskanie przez Dział Nowych Technologii RMF FM certyfikatu iPhone Developera, który jest konieczny na etapie budowy i dystrybucji aplikacji w App Store i iTunes. Warto przypomnieć, że na początku listopada 2008 roku, trzy programy stacji należących do Grupy RMF (RMF FM, RMF Classic i RMF MAXXX) pojawiły się w ofercie iTunes i były pierwszymi stacjami z Polski dostępnymi na tej Platformie.

Obecnie trwają prace nad udoskonaleniem aplikacji poprzez dołożenie dodatkowych funkcjonalności, które mają na celu polepszenie nawigacji oraz bardziej o przyjazne użytkowanie serwisu. Promocja tego serwisu będzie odbywać się głównie w Internecie oraz na antenie radiowej.

Grzegorz Nałęcz, RMF FM

Przeczytaj również:
  • eLO RMF razem z RMF Caroline Team (19 lutego 2009)
  • MiastoMuzyki.pl: 2 nowe stacje radiowe (17 lutego 2009)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz