Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Lang Team GP MTB w Szczawnie Zdroju
19 kwietnia 2009, 23:14
W minioną sobotę w Szczawnie Zdroju zainaugurowano zawody w kolarstwie górskim. Po raz czternasty z inicjatywy Czesława Langa emocjonować się będziemy kolarskimi zawodami MTB.

W tym roku spotykamy się na górzystych trasach w Szczawnie Zdroju, Bielawie, Nałęczowie i Gdańsku Oliwie.

Pierwsza eliminacja tegorocznego cyklu zawodów MTB odbyła się 18 kwietnia 2009 r w Szczawnie Zdroju na jednej z najcięższych tras interwałowych, z dużą ilością stromych podjazdów i zjazdów. Podłoże na trasie trawiaste, drogi polne i leśne, start i meta po kostce brukowej na deptaku w centrum miasta. Rywalizacja tu odbywa się na trudnych technicznie odcinkach, w dużej części przebiega przez Park Zdrojowy. Trasa ta bardzo odpowiada Mai Włoszczowskiej, która podczas konferencji prasowej przed zawodami bardzo chwaliła się, że lubi tą trasę, lubi takie wyzwania. Potwierdziła to wygrywając zawody w Szczawnie w kategorii Elita Kobiet.

Zawody obserwował Maciej Stopczyk, reporter RMF FM z Wrocławia. Jego relację znajdziecie na internetowych stronach RMF FM: http://www.rmf.fm/fakty/?id=154538&temat=76

Do rywalizacji przystąpili także zawodnicy z żółto-niebieskiego Teamu: RMF FM Pepsi Max MTB. Przed sezonem wydarzyło się w tej ekipie wiele, o czym mogliście na bieżąco przeczytać na naszych stronach. Nowa jest nazwa, niemalże zupełnie nowi i nieznani do tej pory zawodnicy. Dopiero rozpoczynają swoją karierę, trudno liczyć od razu na wielkie sukcesy, ale szef drużyny Piotr Czernecki przewiduje, że są w ekipie zawodnicy, którzy dobrze rokują na przyszłość i mają szansę w perspektywie osiągać sukcesy, Pan Piotr mówił tak m.in. o Justynie Kowalczyk. Imię i nazwisko zupełnie przypadkowo zbieżne z naszą dwukrotną mistrzynią świata z Liberca i najlepszą biegaczką narciarską świata.

Wyniki RMF FM Pepsi Max MTB Team:
Justyna Kowalczyk – startująca w kategorii Elita Kobiet – 17 miejsce, ze stratą jednego okrążenia do zwyciężczyni, Mai Włoszczowskiej z CCC Polkowice. Druga na mecie zameldowała się Ania Szafraniec, była zawodnicza drużyny RMF-u, obecnie startująca w ekipie JBG – 2 Professjonal MTB Team.

Adrian Rzeszutko – startujący w kategorii Elita Mężczyzn – 15 miejsce, ze stratą 13 minut i 12 sekund do zwycięzcy Tomasa Vokrovhlika z Factor Bike TeamTeplice.

Paweł Pająkowski – startujący w kategorii Młodzieżowiec – 23 miejsce

Mateusz Podolski – startujący w kategorii Juniorzy – 17 miejsce.

Wszystkie szczegóły odnośnie miast organizatorów, najświeższe informacje o LangTeam GP MTB, których patronem radiowym jest RMF FM znajdziecie na oficjalnej stronie:
http://www.grandprixmtb.infocity.pl/default.asp

Kolejna rywalizacja kolarzy górskich w ramach LangTeam GP MTB 16 maja w Bielawa. Zapraszamy do kibicowania i trzymania kciuki za żółto-niebieskich. Relacje znajdziecie w Faktach RMF oraz na stronach FAN FM.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz