Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Światowy Dzień Książki w RMF Classic
21 kwietnia 2009, 09:10
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który kulturalna stacja będzie obchodzić pod hasłem: "Kanon literatury… na wesoło". Pomysł obchodów wywodzi się z Katalonii, gdzie w dniu św. Jerzego, patrona regionu, mieszkańcy od lat obdarowują się tego dnia książką i różą.

Po raz pierwszy obchody Dnia Książki miały miejsce w 1996 roku i zbiegły się z 25. Kongresem Międzynarodowej Unii Wydawców, który odbywał się w Barcelonie w setną rocznicę powstania tego stowarzyszenia.

Jest to święto mające promować czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej.

RMF Classic jednak tę "własność" postanowił w dniu w trochę... poprzekręcać.

Zapraszamy do zabawy w „Literackie przekręty”. W najbliższy czwartek, 23 kwietnia, przez cały dzień, na antenie RMF Classic prowadzący programy przekręcać będą słynne literackie tytuły. Zadaniem słuchaczy będzie odszyfrowanie prawidłowych tytułów i przysłanie ich na adres redakcja@rmfclassic.pl. Lista poprzekręcanych tytułów znanych literackich dzieł także na konkursowej stronie Radia: http://www.rmfclassic.pl/index.html?a=literackie_przekrety

Wśród osób, które wezmą udział w zabawie rozlosowane zostaną bardzo atrakcyjne zestawy książkowe. To nie koniec niespodzianek. Sami możecie pobawić się w zabawne przekręcanie znanych utworów literackich. Wystarczy odrobina fantazji. Pod adresem: redakcja@rmfclassic.pl dziennikarze stacji czekają na Wasze zakręcone tytuły, najciekawsze odczytamy na naszej antenie w Światowym Dniu Książki, czyli 23 kwietnia, który RMF Classic będzie świętować przez cały dzień od 7 rano do 22 wieczorem.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz