Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF FM mega liderem
15 maja 2009, 19:31 , aktualizacja 16 maja 2009, 11:52
Najnowsza fala badań słuchalności przyniosła kolejną poprawę wyniku Radia RMF FM. Żółto-niebieski lider ma tyle słuchaczy co druga i trzecia stacja razem wzięte. Przewaga niezmiennie rośnie. Teraz w Polsce jest już tylko RMF FM i długo długo nic.

RMF FM znokautował drugie w rankingu radio Zet, które wciąż traci słuchaczy.

RMF FM, z miesiąca na miesiąc, bije kolejne rekordy słuchalności, jak do tej pory wydawałoby się, nieosiągalne dla żadnej stacji radiowej. Wyniki z ostatnich fal całkowicie zmieniły układ w jakim funkcjonują rozgłośnie radiowe w Polsce. Od dłuższego czasu obserwujemy zdecydowanego lidera z olbrzymią przewagą nad pozostałą częścią rynku.

Udział w rynku słuchalności RMF FM osiągnął poziom 27%. Przewaga lidera nad dalszą stacją w rankingu wynosi obecnie 65% i zwiększa się systematycznie wraz kolejnymi falami. Wskaźnik ten w najlepszy sposób opisuje potencjał reklamowy danej stacji, stanowiąc o sile kampanii klientów w postaci liczby GRP.

Zasięg dzienny RMF FM wynosi 35%, co oznacza, że każdego dnia spędza swój czas z tą rozgłośnią ponad 10,5 mln Polaków. Wyniki wskazują, że RMF FM dziennie słucha o 2,9 mln Polaków w ięcej i średnio o 30 min dłużej niż w przypadku kolejnej stacji. Oznacza to, że również w przypadku kampanii, których celem jest budowanie zasięgu, RMF FM jest bezkonkurencyjny.

Grzegorz Nałęcz, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz