Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Lang Team GP MTB w Bielawie
17 maja 2009, 11:14
Druga edycja tegorocznego cyklu zawodów w kolarstwie górskim odbyła się 16 maja w Bielawie. W zawodach wystartowała tez Grupa kolarska spod znaku żółto-niebieskiej stacji – RMF FM Pepsi Max MTB Team. Radio RMF jest również patronem medialnym, podobnie jak w latach ubiegłych cyklu zawodów w kolarstwie górskim.

Bielawa na Dolnym Śląsku jest bardzo atrakcyjnym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej, w szczególności na rowerach górskich. Gęsta sieć dróg i ścieżek leśnych wspaniale sprawdza się jako ścieżki rowerowe. Trasa zawodów Lang Team Grand Prix MTB została usytuowane na Łysej Górze koło Bielawy. Organizatorzy wyznaczyli rundę o odległości 2,8 km składającą się z dwóch długich podjazdów i dwóch zjazdów. Trasa w Bielawie ma twarde podłoże, trawiaste i z polnymi drogami.

Zawody w Bielawie obserwowała i przebieg ich relacjonowała wrocławska reporterka RMF FM – Barbara Zielińska – Mordarska. Jej relacje możecie przeczytać i posłuchać na radiowej stronie.

Wyniki zawodników Grupy RMF FM Pepsi Max MTB Team:
Adrian Rzeszutko w kategorii ELITA M: 14 miejsce. W tej kategorii wygrał najbardziej utytułowany Polski kolarz górski – Piotr Galiński z JBG 2 Professional MTB Team.

Paweł Pająkowski startujący w kategorii MŁODZIŻOWIEC zajął odległe 26 miejsce.

Mateusz Podolski w kategorii JUNIOR dojechał do mety na 8 pozycji ze stratą 1,51 sek. do zwycięzcy. Startujący tej samej kategorii Mariusz Kozak na mecie zameldował się na 21 miejscu ze stratą 5,50 sek.

Justyna Kowalczyk w kategorii ELITA K: 15 miejsce. Na mete jako pierwsza wjechała Maja Włoszczowska z CCC Polskowice, a niecałe pół minuty później Ania Szafraniec JGP 2 Professional MTB Team. Obecnie ta kategoria jest najbardziej prestiżową. Tu ścigają się najlepsze zawodniczki w Polsce, które osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej. Oprócz wspomnianych: Mai Włoszczowskiej i Ani Szafraniec startują m.in.: Aleksandra Dawidowicz, Sylwia Kapusta i Magdalena Sadłecka.

W niedziele natomiast na trasach okolic Bielawy ścigać się będą na rowerach wszyscy chętni, całe rodziny, a z nimi profesjonaliści. Odbędą się III Skandia Maraton.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz