Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Rowerowe sukcesy RMF Pepsi Max MTB Team
17 maja 2009, 22:23
17 maja na trasach, po których dzień wcześniej ścigali się najlepsi kolarze górscy w Polsce, rozegrane zostały zawody Skandia Maraton Lang Team. To cykl spotkań, który powstał by popularyzować w Polsce kolarstwo wśród całych rodzin, bo wystartować w nich może każdy.


Dla zawodników w Bielawie przygotowano 4 trasy o różnych długościach i poziomie trudności:
10 km – rodzinny,
33 km – MINI,
57 km – MEDIO,
83 km – GRAND FONDO.

Trasa maratonu prowadziła w 90% po Górach Sowich, przebiegała głównie drogami leśnymi ale są też długie fragmenty asfaltu w okolicach startu i mety. Trasa dystansu MINI - łatwa, z jednym długim podjazdem i podobnej długości zjazdem. Trasa dystansów MEDIO i GRAND FONDO prowadziła na drugi co do wielkości szczyt Gór Sowich - "Kalenicę". Ostatnie kilometry podjazdu to dosyć trudne technicznie, dużo luźnych kamieni i korzeni. Zjazdy w większości szerokimi drogami. Dojazd do mety dla każdego dystansu po pętlach na Łysej Górze.

W Bielawie w Skandia Maraton wystartowali także zawodnicy RMF Pepsi Max MTB Team i spisali się dużo lepiej niż w sobotnich zawodach Grand Prix. Na dystansie MINI pierwsze miejsce w swojej kategorii zajął Mateusz Podolski, który dystans 33 km pokonał w 1h 05 min. 09 sek.

Paweł Pająkowski był 4 z czasem: 1 h 05 min. 26 sek. Justyna Kowalczyk na tym samym dystansie była druga w swojej kategorii. Dystans pokonała w 1 h 22 min 49 sek.

Na dystansie Grand Fondo zwyciężył w swojej kategorii Mariusz Kozak, który ponad 80 km pokonał w czasie 3 h 51 min 35 sek. Trzeci w swojej kategorii był Krzysztof Podolski, który do mety dojechał po 4 h 12 min 34 sek.

Za dwa tygodnie zapraszamy na zawody do Nałęczowa, gdzie odbędzie trzecia eliminacja Lang Team Grand Prix MTB (30 maja) oraz Skandia Maraton i Mistrzostwa Polski Dziennikarzy (31 maja). Do zobaczenia. Trzymajcie kciuki za naszych.

Mamy także bardzo dobre wieści z Pucharu Polski w downhill, czyli indywidualny zjazd rowerem na czas po stromych, naturalnych stokach. Maciej Jodko zwyciężył w zawodach rozgrywanych na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. 26 kwietnia był drugi w Myslenicach na Górze Chełm. Kolejne zawody tegorocznego Pucharu Polski w downhill odbędą się:
24 maja: Sienna - Czarna Góra
7 czerwca: Wierchomla
5 lipca: Kluszkowce
19 lipca: Wisła - Stożek
2 sierpnia: Wierchomla
oraz 23 sierpnia: Krynica (mistrzostwa Polski)

Maciej (Yoda) Jodko z RMF Pepsi Max MTB Team jest najlepszym polskim zawodnikiem DH. Ma na swoim koncie medale Mistrzostw Polski, zarówno jako junior, jak i senior. Uważany za najbardziej obiecującego i utalentowanego zawodnika w dyscyplinach grawitacyjnych.

Maćkowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz