Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Trwa 2.Festiwal Muzyki Filmowej
22 maja 2009, 21:27 , aktualizacja 23 maja 2009, 00:09
W czwartek 21 maja 2009 roku rozpoczęła się druga edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. To niezwykłe wydarzenie współorganizowane przez RMF Classic zgromadziło sławy światowej muzyki filmowej oraz tysiące słuchaczy.


We czwartek gośćmi Akademii Festiwalowej na Rynku Głównym w Krakowie byli: Tom Tykwer, Reinhold Heil, Johnny Klimek i Diego Navarro.

2. Festiwal Muzyki Filmowej - fotoreportaż
Wszyscy oni wieczorem pojawili się także na niezwykłym koncercie na Błoniach, podczas którego zabrzmiały suity z hollywoodzkich superprodukcji Iron Man, Spiderman i Matrix oraz muzyka z filmu Pachnidło. Historia mordercy.

Spotkanie na krakowskim rynku poprowadzili Dariusz Stańczuk z RMF Classic i Łukasz Waligórski z portalu muzykafilmowa.pl

W Operze Krakowskiej w ramach 2. FMF zagrała Max Raabe & Palast Orchester.

Galerie zdjęć z czwartkowych wydarzeń znaleść można na http://www.rmfclassic.pl/index.html?a=fmf

Właśnie kończy się drugi dzień festiwalu - piątek. Coprawda plany pokrzyżowała nieco pogoda. Deszcz uniemożlwił koncert na krakowskich Błoniach, gdzie widzowie mieli usłyszeć graną na żywo muzykę z filmów "Przyczajony Tygrys, ukryty smok" oraz "The Map" ilustrowaną obrazem! Koncert przeniesiono do Filharmonii Krakowskiej na 22:30.

Wcześniej bo już o 19:00 w Filharmoni Krakowskiej na melomanów czekał Jan A.P. Kaczmarek oraz jego muzyka z filmów "Niewierna", "Marzyciel", "Wojna i Pokój"

W sobotę ostatni trzeci dzień festiwalu. W Centrum Kijów o 16:00 odbędzie się premiera filmu City Island.

Na Błoniach Krakowskich od 21:30 na słuchaczy czeka niezwykły pokaz muzyki filmowej na żywo wpartej przez obraz. Władca Pierścieni. cz. 2. Dwie wieże to pozycja, której nie można przegapić

Więcej informacji na stronie www.fmf.fm oraz na www.rmfclassic.pl a także na antenie RMF Classic.

Miasteczko RMF Classic podczas wydarzeń przy okazji 2. Festiwalu Muzyki Filmowej
Codziennie w godzinach od 16 do 20 będą odbywać się animacje RMF Classic, w specjalnie przygotowanym namiocie, a także na terenie krakowskich Błoń, w trójkącie al. Focha i al. 3 Maja oraz wzdłuż al. 3 Maja do miejsca, w którym ustawiona zostanie scena i namiot RMF Classic.

Grzegorz Nałęcz, RMF Classic
Zdjęcia: youtube.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz