Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   FAN FM na zawodach Grand Prix MTB w Nałęczowie
30 maja 2009, 23:02 , aktualizacja 1 czerwca 2009, 22:08
30 maja w Nałęczowie na Lubelszczyźnie odbyła się III edycja zawodów w kolarstwie górskim organizowanych przez Czesława Langa i jego Team. Na starcie nie zabrakło zawodników z żółto-niebieskiej ekipy RMF FM Pepsi Max Team.


Trasa była uważana za dość łatwą, jednak deszczowa pogoda zmieniła ją extremalnie trudną i męczącą. Na leśnych, trawiastych odcinkach grzęzło się w błocie, a na odcinkach betonowych było niezwykle ślisko, dużo kałuż i naniesionego błota. Padający miejscami dość mocno deszcz nie ułatwiał rywalizacji wśród juniorów. Padać przestało dopiero, gdy na starcie stanęli zawodniczki i zawodnicy startujący w kategorii elita kobiet i elita mężczyzn. Warunków na trasie to jednak znacząco nie poprawiło. Nawierzchnia po tak dużych opadach pozostawała mokra i błotnista. Jak bardzo ubłoceni wjeżdżali zawodnicy na metę, możecie zobaczyć na zdjęciach zrobionych przez reportera FAN FM – Krzysztofa Leszczyńskiego, który też się nie oszczędzał i brodził w błocie, by pokazać Wam jak wyglądała rywalizacja w Nałęczowie.

Zawody dla Radia RMF FM relacjonował lubelski reporter – Krzysztof Kot. Jego relację możecie przeczytać, posłuchać i obejrzeć na stronach Radia: http://www.rmf.fm/fakty/?id=156562

Wyniki zawodników RMF FM Pepsi Max III edycji Lang Team Grand Prix MTB:

Justyna Kowalczyk – 11 miejsce w Elicie Kobiet i zarazem bardzo wysokie 4. w swojej kategorii wiekowej. W tej kategorii zawody wygrała niespodziewanie Aleksandra Dawidowicz, faworytka i liderka klasyfikacji generalnej Maja Włoszczowska była druga, Ania Szafraniec trzecia. Mateusz Podolski – 20 miejsce w Juniorach. W tej samej kategorii Marcin Kozak był 21 ich wyniki związane były z pomyłką przy przygotowaniu sprzętu.

Paweł Pająkowski – kategorii Młodzieżowiec zajął 9. pozycję i była to jego najlepsza pozycja od początku sezonu.
Adrian Rzeszutko – był w sobotę 6. w kategorii Elita Mężczyzn. Faworyt i lider klasyfikacji generalnej Piotr Galiński wygrał również III edycję .

W niedzielę natomiast w Nałęczowie wyścigi dla wszystkich – Maraton Skandia MTB. W takich warunkach potrzeba dużo samozaparcia i wytrzymałości. Życzymy wszystkim powodzenia. Do rywalizacji przystąpią również zawodnicy RMF FM Pepsi Max Team z Marcinem Kozakiem na czele, liderem klasyfikacji generalnej Skandia Maraton. Maraton rozgrywany jest na trzech dystansach: MINI: 34 km, MEDIO: 63 km I GRAND FONDO: 97 km. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy oraz Mistrzostwa Polski Ochotniczych Straży Pożarnych rozegrane zostaną na dystansie MINI. Dodatkowo z okazji Dnia Dziecka wprowadzony został dystans RODZINNY na odległości 10 km. Start zawodów na o 11:00. W zawodach na dystansie MEDIO wystartuje reporter FAN FM – Grzegorz Nałęcz, za którego ściskamy kciuki i życzmy powodzenia.

Jeśli nie możecie dotrzeć do Nałęczowa słuchajcie RMF FM, tam relacje Krzysztofa Kota oraz zaglądajcie na strony FAN FM, gdzie również pojawi się, podobnie jak dziś, fotorelacja z zawodów przygotowana przez Krzysztofa Leszczyńskiego.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM
Zdjęcia: Krzysztof Leszczyński


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz