Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Skandia Maraton MTB w Nałęczowie - fotoreportaż
1 czerwca 2009, 16:20 , aktualizacja 5 czerwca 2009, 12:49
31 maja 2009 roku po raz trzeci w Nałęczowie odbyły się zawody z cyklu Skandia Maraton MTB, którym podobnie jak zawodom Grand Prix w kolarstwie górskim patronuje Radio RMF FM. Stacja wystawia także swoją zawodową drużynę kolarską RMF FM Pepsi Max. FAN FM jednego amatora.


W tym roku w Nałęczowie odbyła się IV edycja Skandia Maratonu, w ktorej mógł wystartować praktycznie każdy nie zależnie od wieku, przygotowania fizycznego i umiejętności. Ważne było tylko by dostosować siły na zamiary i wybrać jeden z czterech dystansów:

RODZINNY – 10 km,
MINI – 34 km,
MEDIO – 63 km,
GRAND FONDO – 97 km

Poza zawodnikami, którzy zupełnie amatorsko jeżdżą na rowerach, w zawodach wzięli udział zawodowcy, m.in. Justyna Frączek, która wygrała wśród kobiet Mistrzostwa Polski Dziennikarzy rozgrywane równolegle z dystansem MINI. Justyna Frączek jeździła kiedyś w żółto-niebieskim Teamie. Do Maratonu przystąpiła także grupa RMF FM Pepsi Max. Jej zawodnicy wystąpili na dystansie:
97 km: Mariusz Kozak, lider klasyfikacji generalnej, z czasem 3 godzin 50 minut i 27 sekund, wygrał w swojej kategorii wiekowej (M-1), a Łukasz Podolski był 2 w kategorii M-4 z czasem 3 godzin 52’ i 49’’;
34 km: Paweł Pająkowski (M-2) dojechał do mety jako trzeci ze stratą do zwycięzcy 1 minuty i 29 sek., a Justyna Kowalczyk wygrała swoją kategorię wiekową i utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej w kategorii (K-2).

Na dystansie 63 km pojechał reporter FAN FM – Grzegorz Nałęcz. Niezwykle trudny, deszczowy wyścig pokonał w 3 godziny 30 minuty i 5 sekund.Trasa Skandia Maratonu przebiegała w części po Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Podłoże przede wszystkim szutrowe, polne, łąki i odcinki asfaltowe. Trudność sprawiały gliniaste i jedyne w Polsce odcinki lessowe, które były mocno nasiąknięte przez padający, z krótkimi przerwami, kilka dni deszcz. Deszczu nie brakowało nam także w czasie zawodów.

Relacje ze Skandia Maraton mogliście usłyszeć w niedziele w RMF FM, przeczytać na radiowej stronie dzięki reporterowi Krzysztofowi Kotowi.

Kolejne edycje tegorocznego cyklu Skandia Maraton odbędą się:

w Gdańsku już 7 czerwca, a później 13 września w Olsztynie i 4 października w Kwidzynie.

Trzymajcie za radiowy, rowerowy Team MTB – RMF Pepsi Max.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM
Zdjęcia: Krzysztof Leszczyński i Grzegorz Nałęcz
Dźwięk: Grzegorz Nałęcz


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz