Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Słuchalność RMF Classic podwojona!
17 czerwca 2009, 23:09
Już 2 miliony 425 tysięcy słuchaczy gromadzi w każdym tygodniu nadająca muzykę klasyczną i filmową stacja radiowa RMF Classic. Jest to wynik ponad dwukrotnie lepszy od uzyskanego w analogicznym okresie roku 2008. W tym samym czasie zasięg dzienny wzrósł o 90 proc., osiągając poziom 291 tysięcy słuchaczy – wynika z badań słuchalności Radio Track, MillwardBrown SMG/KRC. Rezultaty te oznaczają, iż audytorium RMF Classic uległo podwojeniu w przeciągu zaledwie jednego roku.

Znacząca część słuchaczy RMF Classic (1 mln 186 tys., według zasięgu tygodniowego) to mieszkańcy jedenastu największych miast Polski: Warszawy, Krakowa, Szczecina, Trójmiast a, Wrocławia, Łodzi, Bydgoszczy, Białegostoku, Torunia, Elbląga oraz Aglomeracji Śląskiej, w której rozgłośnia od trzech miesięcy nadaje swój sygnał.

Debiut stacji RMF Classic w Aglomeracji Śląskiej okazał się bardzo pomyślny. Średnio 13,0 proc. mieszkańców Śląska słuchało RMF Classic w tygodniu poprzedzającym badanie, co pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość tego unikatowego radia w tym regionie. Udany start kolejnej stacji w sieci RMF Classic spowodował wzrost zasięgu tygodniowego w miastach nadawania do poziomu 18,2 proc. (źródło: Radio Track, MillwardBrown SMG/KRC, III 2009 – V 2009, miasta nadawania RMF Classic, próba: 8173, w tym Aglomeracja Śląska: 1351).

Radio RMF Classic jest także chętnie słuchane poza miastami, gdzie znajdują się nadajniki FM (1 mln 239 tysięcy, według zasięgu tygodniowego), także na platformach cyfrowych i w internecie, między i nnymi na stronach Miasta Muzyki: www.miastomuzyki.pl.

Grzegorz Nałęcz, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz