Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Jesień 2009 w RMF Classic
27 sierpnia 2009, 19:00 , aktualizacja 19:08
RMF Classic jesienią, to przedewszystkim nowe hasło wywoławcze. RMF Classic. Muzyka z klasą! W ten sposób stacja chce mocniej zaakcentować dbałość o staranny dobór repertuaru i podkreślić szczególną rolę muzyki.

Nowa ramówka, to także nowe programy i konkursy.
Dla wielbicieli sekretów, jakie skrywają partytury muzyczne, RMF Classic przygotował zabawię pod hasłem: „GIEŁDA UTWORÓW WARTOŚCIOWYCH” (pn-pt/ godz. 10 -14). Zadaniem będzie tropić historię i okoliczności powstania największych arcydzieł muzyki klasycznej i filmowej.

Na środowe przedpołudnie dla słuchaczy dziennikarze RMF Classic przygotowali zupełnie nową propozycję. Bedzie to specjalny program „ŻYCIE Z KLASĄ” (śr, godz. 14-18), w którym zostaną pokazane, ocenione i polecone niezwykłe przedmioty, niecodzienne wydarzenia oraz nietuzinkowi ludzie. Będzie to rodzaj przewodnika po świecie, w którym każdy z nas chciałby się znaleźć, choć nie zawsze wie, jak to zrobić.

Poza tym stałe, dobrze znane i lubiane przez słuchaczy pozycje:
„ŚNIADANIE MISTRZÓW” ( pn-pt / 7-10), w którym m.in. pojawią się krótkie lekcje języka angielskiego. Będziemy się go uczyć poprzez standardy i piosenki filmowe.
Piątkowe popołudnia pozostaną zarezerwowane dla wielbicieli X Muzy. W programie „MOJE KINO” ( godz. 14-18) m.in. śledzić będziemy historię filmowych pocałunków. W programie także opowieści rodem ze starego kina – „ODEON STANISŁAWA JANICKIEGO” (17.45).
Z kolei poniedziałkowe popołudnia spędzimy - jak dotychczas - „MIĘDZY SŁOWAMI” (godz. 14- 18). Oprócz recenzji i zapowiedzi wydawniczych pojawią się tu także stałe pozycje „PIĄTKA Z LITERATURY” (15.30) i „CZYTANIEC”(17.50).

We wtorki śledzić będziemy nowinki ze świata design’u – „CLASSIC DESIGN” (14.45).
W czwartki dziennikarze RMF Classic polecają i oceniają nowości płytowe – „PŁYTY JOWITY” (15.15).
Piątkowa „NOC POETÓW PIOSENKI” (22.00- 23.00) to propozycja dla miłośników muzyki spod znaku gitary i pióra.
W sobotnie i niedzielne wieczory słuchamy płyt w całości. „KONCERTOWA SOBOTA” (21.00) i „OPEROWA NIEDZIELA” (21.00) zaspokoją wyrafinowane gusta melomanów.
Niedzielne przedpołudnia rezerwujemy sobie na „BLISKIE SPOTKANIA” (9.00 – 13.00). Mogą to być spotkania zarówno z ciekawymi artystami, jak i interesującymi miejscami zawiązanymi z kulturą i sztuką.
W niedzielę popołudniu powraca również autorski magazyn z muzyką filmową „NA MOJE UCHO” (16-17).


Po wakacjach w RMF Classic powraca też do większej ilości serwisów informacyjnych:
FAKTY RMF CLASSIC i PROGNOZA POGODY pojawiać się będą od poniedziałku do piątku co godzinę – od 7.00 do 17.00 a w soboty od 9.00 do 14.00.
Informacje ze świata kultury w FAKTACH KULTURALNYCH - o 9.30 i 16.30.

I jeszcze coś dla tych, którzy nie znajdą czasu na słuchanie RMF Classic w dogodnej dla siebie porze – wieczorami, po 22.00 stacja planuje powtórki wybranych fragmentów programów:
- w poniedziałek „ODEON STANISŁAWA JANICKIEGO”
- we wtorek „NA MOJE UCHO”
- w środę „PIĄTKA Z LITERATURY” i „CZYTANIEC”
- w czwartek „BLISKIE SPOTKANIA”

Pamiętajcie! RMF CLASSIC. TO MUZYKA Z KLASĄ!

Krzysztof Leszczyński, RMF Classic, FAN FM

Przeczytaj również:
  • 6 nowości w RMF Classic na lato (19 czerwca 2009)
  • "Wehikuł Czasu" - nowa zabawa na antenie RMF Classic (11 stycznia 2009)
  • Święta w RMF Classic (18 grudnia 2008)
  • RMF Classic jesienią 2008 (28 sierpnia 2008)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz