Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Festiwalowe Lato 2009 - The Best Of
8 września 2009, 19:44
Choć jesień jeszcze nie zawitała do kalendarza, nie tylko pogoda wskazuje, że lato już za nami. Wraz z końcem wakacji przyszło nam pożegnać się z tegorocznym letnim sezonem festiwalowym. Tegoroczny sezon koncertowo-festiwalowy w Polsce okazał się być wyjątkowo gorący. Aby ułatwić Wam poruszanie się po festiwalowej mapie Polski serwis Miasto muzyki uruchomił now ą stację RMF Support


Przez ostatnie dwa miesiące podróżowano po całej Polsce drogą wyznaczoną przez największe imprezy muzyczne. Całe wakacje w RMF Support prezentowane były gwiazdy najważniejszych festiwali w Polsce.

Zaczęło się elektronicznie i klubowo od wykonawców Selector Festival i Global Gathering. W czerwcu w playliście królował Opener, obecnie największy festiwal w naszym kraju, na którym wystąpiły największe światowe sławy, zaś w lipcu w stacji zagościli wykonawcy imprez cieszących się nieco mniejszą popularnością, lecz już na stałe wpisanych w kalendarz najważniejszych wydarzeń muzycznych, w tym między innymi Sunrise Festival, Eko Union Of Rock, Castle Party oraz legendy wśród polskich festiwali - Jarocin Festival. Odwiedzano również debiutujący Knock-Out Festival oraz mysłowicki OFF Festival, o uznanej już marce. Nie zabrakło także słonecznych i pozytywnych wibracji z Ostródy i Przystanku Woodstock, nowy brzmień z Nowej Muzyki oraz miejskiej sztuki z Oragne Warsaw Festival i Coke Live Music Festival. Dzięki temu obok największych światowych gwiazd, mogliśmy usłyszeć również wykonawców nieco mniej znanych, ale nie mniej popularnych w kręgu własnych gatunków muzycznych.

Wreszcie nadszedł czas na podsumowanie. Od niedzieli na playliste stacji RMF Support złożą się największe przeboje letnich festiwali. To były piosenki przy których bawiono się najlepiej, to były momenty, które zapamiętamy najdłużej, w tym między innymi powracający na scenę Faith No More, porywający Kings Of Leon, energetyczny Monotonix, kosmiczny Spiritualized, mistyczny Tiken Jah Fakoly i wielu, wielu innych. Zapraszamy serdecznie - przeżyjmy to raz jeszcze.

Marcin Kamiński, miastomuzyki.pl

Przeczytaj również:
  • RMF Support - 60. stacja MiastaMuzyki.pl (22 maja 2009)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz