Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic - 6 urodziny
27 października 2009, 08:34 , aktualizacja 08:38
To już 6 lat, jest z nami RMF Classic. Kulturalna stacja zastąpiła 27 października nadającą w Krakowie stację pod nazwą Opera FM. Kilka miesięcy przygotowań i intensywnych prac zaowocowało, że w Krakowie, Warszawie i Szczecinie jednocześnie poszedł w eter sygnał RMF Classic, a pierwszym utworem, który słuchacze mogli usłyszeć była ścieżka dźwiękowa do filmu "Boxer".


Do 18 listopada stacja nadawała wyłącznie muzykę. Tego dnia po południu w eter popłynęły pierwsze słowa.
Przez 6 lat nazbierało się trochę faktów, które stacja przypomina na swoich stronach internetowych: www.rmfclassic.pl

Ciekawe akcje promocyjne i koncerty plenerowe, które ukazują muzykę klasyczną, poważną, filmową w ciekawej, przystępnej dla słuchacza formie. Interesujące konkursy, akcje antenowe - to jest to co wyróżnia tą stację od innych.

Twórcom stacji bardzo zależało, by w miarę jak najszybciej powiększać zasięg na mapie Polski. Niestety w naszym kraju to nie jest takie proste. Procedury są czasochłonne i pracochłonne, mimo to udało się w ciągu tych 6 lat uruchomić naziemne nadajniki w: Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi, Białymstoku, Bydgoszczy, Toruniu, Katowicach i Elblągu. Kolejne miasta czekają na decyzje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Gratulujemy 6-ciu lat. Życzymy kolejnych. Czekamy na nowe niespodzianki od RMF Classic.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, RMF Classic


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz