Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Mistycy kontra anarchiści, czyli 2 nowe stacje Miasta Muzyki
1 lutego 2010, 18:23 , aktualizacja 18:37
W poniedziałek 1. lutego portal Miasto Muzyki uruchomił dwie kolejne stacje: RMF Rock Progresywny i RMF Punk. "Chcemy w ten sposób po raz kolejny podkreślić jak bardzo różnorodna jest muzyka w naszym serwisie. Nowe stacje są również wynikiem coraz bliższej współpracy RMF FM i Interia.pl" – mówi Filip Lenart, burmistrz wirtualnego Miasta Muzyki
Stacje, prezentujące całkowicie odmienne gatunki muzyczne, nie bez powodu pojawiają się w Mieście Muzyki w tym samym czasie. Chcemy w ten sposób po raz kolejny podkreślić jak bardzo różnorodna jest muzyka w naszym serwisie. Nowe stacje są również wynikiem coraz bliższej współpracy RMF FM i Interia.pl – mówi Filip Lenart, burmistrz wirtualnego Miasta Muzyki.

RMF Punk to, nakreślona przez Jarosława Szubrychta (dziennikarz muzyczny, brand manager Miasta Muzyki), historia muzycznego buntu. Od propotoplastów muzyki punkowej z końca lat 60., przez klasykę brytyjskiego punka i amerykańskiego hardcore’u, aż po bohaterów Jarocina i nową falę niegrzecznego, rebelianckiego, gitarowego grania. Bezkompromisowa mieszanka: od Sex Pistols po Green Day, od Brygady Kryzys po The Black Tapes.

RMF Rock Progresywny to mistyczna kraina muzyki – symfoniczne kompozycje, bogate instrumentarium, wirtuozerskie popisy gry na instrumentach. Tu znaleźć można m.in. Genesis, Pink Floyd, Yes, King Crimson, Jethro Tull, Marillion, czy współczesnych twórców takich jak Riverside czy OSI.

Dawid Siwek, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz