Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Stanisław Smółka nie żyje
7 lutego 2010, 14:01 , aktualizacja 9 lutego 2010, 15:58
Niedziela, 7 lutego 2010 roku, to kolejny smutny dzień w historii Radia RMF FM. Żółto-niebieską załogę bezpowrotnie opuścił pracujący w stacji od samego początku, współtwórca i założyciel RMF FM, dziennikarz, ostatnio odpowiedzialny za zagraniczne inwestycje spółki - Stanisław Smółka. Przegrał nierówną walkę z chorobą.

Słuchacze RMF FM mogą pamiętać Stanisława Smółkę z anteny RMF FM. Pod koniec lat 90-tych prowadził niezapomniany popołudniowy program "Poza Zasiegiem" codziennie od 15 do 18. Stanisława mogiśmy także usłyszeć podczas wakacyjnych programów "Słoneczny Patrol". Ostatni raz za mikrofonem pojawił się podczas radiowego reality-show "Osada Wirakocza". Później zajął się zarządzaniem w dziale informacji RMF FM. Ostatnio jego oczkiem w głowie był zagraniczny projekt Grupy RMF - inwestycje na Ukrainie. To m.in. dzięki Stanisławowi Smółce pozyskano Radio MAN we Lwowie - przekształcone później w sieć Radio 4U.

Zaczynaliśmy, jeżdżąc pomarańczowym maluchem z CB radiem i tak wchodząc na antenę. Już wtedy wiedziałem, że RMF to będzie coś niezwykłego - opowiadał kiedyś serwisowi FAN FM Stanisław Smółka.Mieliśmy nieukrywaną przyjemność spotkać Stanisława Smółkę na placu Paula McCartneya przed wejściem do siedziby RMF FM w 1998 roku. Mimo że wogóle nas nie znał bez problemu zgodził się z nami porozmawiać. Udało nam się wtedy zrobić powyższe zdjęcie.Posłuchajcie Stanisława Smółki z tamtych lat:


rozmowa Stanisława Smółki i Marzeny Rogalskiej:


Więcej o Stanisławie Smółce na www.rmf.fm

Stanisław Smółka zostawił nie tylko rodzinę, ale także setki kolegów z radia. To dzięki niemu zdobywali doświadczenie i uczyli się radiowego rzemiosła. Oto jak pożegnano Stanisława Smółkę na antenie RMF FM w dniu 7 lutego 2010 roku przed godziną 14.00.Wiecej o Stanisławie Smółce także na 20lat.rmf.fm

księga kondolencyjna

Marcin Jędrych wspomina Staszka 'Generała' Smółkę - [czytaj]

Grzegorz Nałęcz, FAN FM
Zdjęcia: Grzegorz Nałęcz
Dźwięk: Archiwum FAN FM; Fakty RMF

Przeczytaj również:
  • [*] Daniel Wołodźko [*] - pamiętamy (17 stycznia 2010)
  • [*] Daniel Wołodźko [*] - nie ma go od roku (18 stycznia 2009)
  • Daniel Wołodźko - pożegnanie (23 stycznia 2008)
  • Daniel Wołodźko nie żyje (18 stycznia 2008)
  • Stanisław Smółka na nowym stanowisku (18 października 2004)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz