Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Nadchodzi 3. Festiwal Muzyki Filmowej
8 kwietnia 2010, 12:42 , aktualizacja 15:08
W dniach od 20 do 22 maja 2010 roku odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Muzyki Filmowej. Zyskujący coraz większy prestiż oraz popularność festiwal organizowany jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.


Festiwal Muzyki Filmowej to wielka impreza organizowana w samym sercu Krakowa. Na specjalnie przygotowanych scenach w różnych miejscach miasta zgromadzona publiczność ma niepowtarzalną okazję posłuchać przebojów muzyki filmowej na żywo.

Tegoroczny Festiwal zapowiada się równie imponująco jak ten przed rokiem.
W programie m.in.: Tan Dun w niezwykłym duecie z Leszkiem Możdżerem i monumentalny koncert złożony z największych przebojów muzycznych Shigeru Umebayashiego (twórcy muzyki do takich filmów jak Cesarzowa, Dom latających sztyletów i Spragnieni miłości), a w wielkim finale projekcja trzeciej części trylogii Władca Pierścieni z gościem specjalnym - Howardem Shorem.
Nie zabraknie także spotkań w Akademii Festiwalowej w Rynku Głównym oraz niezwykłego przeglądu filmowego w Kinie Pod Baranami.

Wszelkie szczegóły dotyczące festiwalu, zakupu biletów, scenach i wykonawcach znajdziecie na oficjalnej FMF: http://www.fmf.fm/


Podobnie jak przed rokiem we współpracy ze stacją RMF Classic, Miasto Muzyki przygotowało stację: RMF Festiwal Muzyki Filmowej. Stacja ta, to najlepszy sposób, by zapoznać się bliżej z największymi przebojami muzyki filmowej. Na repertuar RMF FMF składają się kompozycję kompozytorów, których twórczość zabrzmi podczas obecnej edycji. Tutaj będziecie mogli posłuchać niezapomnianych utworów z takich filmów jak "Hero", "The Yard", "Władca Pierścieni" czy "ExistenZ".
Stacja ta już nadaje, możecie jej posłuchać pod adresem: http://www.miastomuzyki.pl/radio,69,fmf

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że druga edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie została wybrana jako Wydarzeniem Roku 2009. To drugie z rzędu wyróżnienie dla Festiwalu przyznane przez recenzentów trzech polskich portali poświęconych muzyce filmowej: MuzykaFilmowa.pl, Soundtracks.pl i FilmMusic.pl.
Gratulujemy.


Krzysztof Leszczyński, FAN FM, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Miasto Muzyki, FMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz