Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Darek Maciborek poleca Life Festival
29 kwietnia 2010, 21:12 , aktualizacja 21:23
Life Festival to nowa propozycja muzyczna. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Darek Maciborek, dziennikarz muzyczny RMF FM, który na co dzień prowadzi POPListę. Festiwal dla Pokoju odbywać się będzie czerwcu 2010 w Oświęcimiu.


Live Festival - Festiwal dla Pokoju nie bez znaczenia umiejscowiono w Oświęcimiu. Miasto to w sposób szczególny naznaczone jest tragiczną historią. Jednocześnie to doskonałe miejsce spotkań ludzi różnych narodowości bez względu na religię i przekonania, miejsce gdzie nowe pokolenia pragną budować przyszłość bez wojen i przemocy.

Life Festival Oświęcim wyrasta właśnie z tych przekonań i inicjatyw. Główną ideą festiwalu jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi. Pokojowe przesłanie, po raz kolejny wypływające z miasta największej zagłady ludzi różnej narodowości, ma na celu wyzbycie się patrzenia na świat przez pryzmat różnic kulturowych, rasizmu i antysemityzmu.

Pierwszymi gwiazdami muzycznymi są izraelski Hatikva 6 oraz specjalny projekt Voo Voo i UkraInni. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Darek Maciborek dorastał w Oświęcimiu, teraz właśnie tam ulokował trzydniowy festiwal.

W dniach 17-19 czerwca na scenach w Rynku Starego Miasta i na stadionie MOSiR pojawi się wielokulturowy zestaw artystów, w tym gwiazdy polskie, zespoły z Izraela, Niemiec, Austrii, Węgier, Jamajki i Ukrainy. Nie zabraknie też wyjątkowych projektów muzycznych, powołanych specjalnie na to wydarzenie.

VooVoo i UkraInni to jedna z głównych gwiazd koncertów finałowych 19.06.2010. Przygotowywany przez Wojciecha Waglewskiego i zespół program muzyczny, zostanie wzbogacony wokalami dwóch śpiewaczek z ukraińskiego zespołu Drewo, określanych prekursorami nurtu „muzyki autentycznej”. Skład muzyczny zostanie specjalnie poszerzony o Jeka Didicia, ukraińskiego trębacza.

"Muzyka jest językiem wszechświata... jak twierdził niejeden poeta... Tę idee realizuje od lat Voo Voo wierząc, że właśnie dzwięki są tym narzędziem, które pozwala bez zbędnych słow porozumieć się artystom z różnych kultur i jednocześnie dotrzecć do różnych stron świata.

Muzyka pozwala łączyć się ponad polityką, religią, segregacjami rasowymi i narodowościowymi, słowem - ponad wszelkiego rodazju bzdurnymi granicami tworzonymi przez człowieka (...) co więcej, pokonuje te granice bez żadnych przeszkód.

Tak też jest w przypadku ostatniego projektu po tytułem Voo Voo i UkraInni, który z wymienionych wyżej powodow zasługuje na to, by pokazać go na oświęcimskim festwalu."
– mówi Wojciech Waglewski.

HATIKVA 6 to młody izraelski zespół reggae z miejscowości Ramat haSzaron. Sami określają swój styl jako mieszaninę new roots i dancehall’u. Śpiewają po hebrajsku, angielsku, francusku i patois (jamajski angielski).

Więcej o festiwalu na oficjalnej stronie www.lifefestival.pl

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; lifefestival.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz