Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   FAN FM zaprasza na 3. Festiwal Muzyki Filmowej
17 maja 2010, 09:14 , aktualizacja 18 maja 2010, 10:45
Po raz trzeci Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic zapraszają do Krakowa na największą ucztę filmową w Europie. Znamy szczegółowy program tegorocznej edycji.


Festiwal to nie tylko trzy duże koncerty na Błoniach, ale także szerg imprez towarzyszących, spotkania z artystami, projekcje filmów czy Akademia Filmowa. Wszystko to od 20 do 22 maja w różnych miejscach Grodu Kraka.

Najważnieszym punktem każdego festiwalowego dnia będą plenerowe, wieczorne widowiska muzyczne na krakowskich Błoniach. Koncerty poprowadzą: znana z anteny RMF Classic, prowadząca piątkowy, filmowy program "Moje Kino" - Magdalena Miśka-Jackowska oraz aktor Bartłomiej Kasprzykowski, początek każdego dnia o 21:30.
W programie Tan Dun w niezwykłym duecie z Leszkiem Możdżerem (czwartek), monumentalny koncert złożony z największych przebojów muzycznych Shigeru Umebayashiego, twórcy muzyki do takich filmów jak "Cesarzowa", "Dom latających sztyletów" i "Spragnieni miłości" (piątek), a w wielkim finale muzyczna projekcja trzeciej części trylogii Władca Pierścieni z udziałem gościa specjalnego - Howarda Shora (sobota).

W związku z sytuacją powodziową organizatorzy FMF poinformowali, że plenerowe widowiska zostały przeniesione z krakowskich Błoń do hali ocynowni chemicznej Arcelor Mittal (ul. Ujastek 1). Każde z trzech widowisk rozpocznie się o godzinie 21.00.

Dodatkowo w piątek 21 maja w Kinie Kijów będziemy mogli posłuchać "Królestwo Muzyki - Disney`a". Artyści - Natalia Kukulska, Karolina Trębacz, Maciej Molenda i Łukasz Dziedzic wcielą się w bohaterów najsłynniejszych filmów Disneya i z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej oraz chóru wykonają niezapomniane melodie, którym towarzyszyć będzie projekcja na wielkim ekranie fragmentów klasycznej disnejowskiej animacji. Koncerty odbędą się o 13.00, 15.00 oraz 18.00.

Podczas Festiwalu, w Kinie Pod Baranami, zaprezentowane zostaną wybrane filmy, do których muzykę tworzyli goście specjalni 3. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej: Tan Dun, Shigeru Umebayashi oraz Howard Shore. Projekcje będą znakomitym uzupełnieniem programu Festiwalu złożonego z prezentacji muzycznych i wielkich widowisk multimedialnych na krakowskich Błoniach.
Zapraszamy do Kina pod Baranami - obejrzeć można będzie m.in. "Przyczajony tygrys, ukryty smok", "Dom latających sztyletów", czy też "Gangi Nowego Jorku".

FMF to również niepowtarzalna okazja spotkania z mistrzami muzyki filmowej – wybitnymi kompozytorami, którzy tworzyli ścieżki dźwiękowe do filmów prezentowanych podczas 3. edycji festiwalu oraz zdobywcami cennych nagród filmowych, w tym laureatów Oscara. Spotkania odbędą się w Punkcie Informacyjnym Festiwalu Muzyki Filmowej, który znajduje się na krakowskim Rynku, przy Wieży Ratuszowej.
W czwartek o 14:00 - spotkanie z Shigeru Umebayashim poprowadzą: Magda Miśka-Jackowska (RMF Classic) i Łukasz Waligórski (MuzykaFilmowa.pl),
w piątek o 14:00 - spotkanie z Tan Dunem poprowadzą: Jarosław Szubrycht (Interia.pl) i Dariusz Stańczuk (RMF Classic),
w sobotę o 14:30 - spotkanie z Howardem Shore’em poprowadzą: Doug Adams (USA) oraz Paweł Piotrowicz (Machina, Onet.pl).

Organizatorami 3. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są tak jak przy poprzednich edycjach RMF Classic oraz Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, patronem medialnym RMF FM i portal interia.pl Szerokie relacje z imprez towarzyszących 3.FMF pojawią się również na stronach FANFM.strefa.pl


Krzysztof Leszczyński, FAN FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz