Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Żółty konwój pomocy RMF FM - pomagamy powodzianom
25 maja 2010, 16:43
Rusza wspólna akcja pomocy RMF FM i Polskiego Czerwonego Krzyża dla najbardziej poszkodowanych przez powódź. Chcemy zebrać w Krakowie 25 ton najpotrzebniejszych rzeczy - zarówno żywośći jak i przedmiotów codziennego użytku.


Reporterzy RMF FM byli w zatopionych wsiach i miasteczkach. Wiedzą dokładnie, czego teraz potrzeba na terenach, gdzie woda zaczyna odsłaniać ogrom zniszczeń.

W tej chwili najbardziej potrzebna pomoc to:
- środki czystości,
- środki dezynfekcyjne,
- wiadra,
- łopaty,
- rękawice gumowe,
- kalosze,
- peleryny,
- kurtki przeciwdeszczowe,
- ubrania robocze,
- koce,
- śpiwory,
- materace,
- miotły różne,
- ręczniki,
- pościel,
- worki na śmieci,
- pampersy, odżywki i środki pielęgnacyjne dla dzieci,
- żywność o przedłużonej trwałości (np.: dżemy, konserwy, cukier, herbata, itp.).

W piątek wszystko, co zbierzemy, zawieziemy powodzianom w okolicach małopolskiej Szczurowej. Tam woda wyrządziła olbrzymie zniszczenia. Liczymy na ofiarność i pomoc naszych słuchaczy i internautów - już jutro rano zaczynamy zbiórkę - pisze na swoich stronach internetowcyh żółto-niebieska stacja.

Czekamy przez całą środę i czwartek przy wejśćiu głównym do centrum handlowego Bonarka w Krakowie. Przyniesione przez was dary odbiorą wolnotariusze. Wszystko zostanie zapakowane do olbrzymiej ciężarówki podstawionej dzięki uprzejmości Krakowskiego Zrzeszenia Przewoźników Międzynarodowych i firmy transportowej Omega Pilzno - czytamy dalej na www.rmf.fm

W piątek dary trafią wprost do potrzebujących. Na pomoc mogą liczyć mieszkańcy między innymi: Woli Przemykowskiej, Kwikowa oraz miejscowości Księże Kopacze.

Zobacz powodziowy Raport RMF FM - informacje minuta po minucie.

Dołącz do akcji RMF FM - Pomóż Powodzianom!

Jasiek Nałęcz, FAN FM, www.rmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz