Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic na wakacje 2010
21 czerwca 2010, 10:57
RMF Classic jako pierwsze zdradziło swoją wakacyjną RaMóFkę. Zagości ona na antenie najbardziej kulturanej stacji z klasą od 28 czerwca. Największe atracje dla zasłuchanych w RMF Classic przygotowano na wieczór. Codziennie od 19.00 usłyszymy specjalne wakacyjne bloki tematyczne.

W poniedziałki dziennikarze RMF Classic przedstawią ciekawostki związane z hymnami państwowymi różnych krajów, zaczynając od hymnów krajów, których reprezentacje grają na Mundialu.

We wtorki RMF Classic wspominać będzie Konkursy Chopinowskie i ich najsłynniejszych laureatów – od Marty Argerich aż po Rafała Blechacza. Nie zabraknie anegdot, ciekawostek, a przede wszystkim muzyki Chopina w mistrzowskich interpretacjach.

Środowe wieczory to ukłon w stronę tych, którzy chętnie posłuchają przebojów muzyki zespołów takich jak The Beatles, Rolling Stones, Queen, Perfect , Pink Floyd- tyle, że w symfonic znych aranżacjach.

W czwartek RMF CLassic zaserwuje sporą dawkę muzyki etnicznej, kojarzącej się z podróżami i egzotyką.

W piątki zespół Classika udowadniać będzie, że wieczorek taneczny dla znajomych można świetnie zaplanować wykorzystując nie tylko dance czy pop, ale także utwory Straussa, Ravela, Dvoraka, Czajkowskiego i wielu innych kompozytorów, których muzykę prezentuje RMF Classic. Na antenie pojawią się walce, tanga, pawany wraz z opisem kroków, figur i piruetów.

W wakacyjnej ramówce pozostają w Koncertowe Soboty i Operowe Niedziele – po godzinie 21. – ale i tu dobór prezentowanych płyt w całości związany będzie z nastrojem lata i wakacji.

W lecie znikają z anteny niektóre stałe pozycje – takie jak poniedziałkowe, popołudniowe pasmo literackie „Między słowami” czy piątkowe, popołudniowe pasmo filmowe „Moje Kino”.

Poranne „Śniadanie Mistrzów” przedłużone zostaje o godzinę. Nabierze także stosownego, bardziej wakacyjnego charakteru, dzięki czemu bardziej kojarzyć się będzie ze śniadaniem na trawie niż w domu, przed wyjściem do pracy.

Południowe pasmo konkursowe również poświęcone zostaje wakacjom i podróżom – „Piąta strona świata” to zabawa polegająca na odgadnięciu miejsca na świecie na podstawie opisu pięciu przedmiotów, które można stamtąd przywieźć.

Ponadto w okresie letnim zmieni się oprawa anteny – pojawią się specjalne, wakacyjne jingle.

Grzegorz Nałęcz, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz