Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   47. KFPP w Opolu zbliża się wielkimi krokami
7 września 2010, 22:35 , aktualizacja 23:06
Już 10. września rozpocznie się trzydniowe święto muzyki. W tym roku festiwal przeniesiono z czerwca na wrzesień z powodu żałoby i związanych z nią zobowiązań TVP. Kolejną nowością jest to, że festiwal w tym roku odbędzie się nie w amfiteatrze który przechodzi przebudowę a w kampusie politechniki opolskiej przy ulicy Prószkowskiej. W tym roku ponownie jak w latach poprzednich patronat nad festiwalem objęło Radio RMF FM oraz portal INTERIA.PL


Plan tegoroczne festiwalu:

10 września 2010 (piątek)
• SERIALOWY PRZEBÓJ LATA – godz. 20:25
• KABARETOWA LIGA TVP - godz.21:20
• DEBIUTY – ŚPIEWAJ I WALCZ – godz. 22:35

11 września 2010 (sobota)
• SUPERJEDYNKI 2010 – godz.20:20
• LASKOWIK I MALICKI w OPOLU– godz. 22:30

12 września 2010 (niedziela)
• KOMBII W OPOLU – godz.21.20
• PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO – godz.22:15

W pierwszym dniu festiwalu będziemy mogli pobawić się przy serialowym przeboju lata. Wśród wykonawców pojawią się: Robert Gawliński, Ania Wyszkoni, Piotr Kupicha (FEEL), Tomek Szczepanik (PECTUS) oraz zespół De Press. Razem z nimi zobaczymy m.in.: Olgę Frycz, Piotra Polka, Kaję Paschalską.
Drugim koncertem w tym dniu będzie kabaretowa liga TVP. Swoimi skeczami widzów bawić będą kabarety: Moralnego Niepokoju, Neo-Nówka, Paranienormalni, OT.TO, Formacja Chatelet i Marcin Daniec. Finałem pierwszego dnia 47 KFPP będzie występ debiutantów, którzy zostali wybrani przez widzów programu „Śpiewaj i walcz”. Widzowie wspierani przez Jury w składzie: Krystyna Prońko, Marek Kościkiewicz i Mark Tysper głosowali na swoich faworytów.

Tegoroczni debiutanci:
1. Anna Szatybełko
2. Juliusz Nyk
3. Małgosia Główka
4. Małgosia Rostoczyńska
5. Martyna Ciok
6. Zero Procent
7. Żaneta Plotnik
8. Małgorzata Janek

Wyjątkiem wśród debiutantów wybranych z programu „Śpiewaj i walcz” są panie Żaneta Plotnik - laureatka konkursu MOK-u w Opolu oraz Małgorzata Janek - laureatka Szansy na sukces. Kto wgra debiuty okaże się w piątkowy wieczór.

Sobota tradycyjnie od kilku lat należy do Superjedynek. Podczas tegorocznego, największego plebiscytu muzycznego w Polsce, statuetki rozdane zostaną w ośmiu kategoriach. W koncercie wystąpią wszyscy finaliści – po dwóch z każdej kategorii.

Kategoria Przebój:
Agnieszka Chylińska
Kukulska& Dąbrówka

Kategoria Płyta rock:
Robert Gawliński
IRA

Kategoria Płyta pop:
Agnieszka Chylińska
Czesław Śpiewa

Kategoria Płyta hip hop:
Tede
Eldo

Kategoria Debiut:
Volver
Pjus

Kategoria Zespół:
IRA
Audiofeels

Kategoria Wokalista:
Stachursky
Piotr Cugowski

Kategoria Wokalistka:
Kasia Kowalska
Ewa Farna

Podczas koncertu widzowie wybiorą najlepszych polskich artystów oraz dodatkowo docenią najlepiej prezentującego się wykonawcę podczas koncertu – przyznając Superjedynkę Superjedynek. Głosowanie odbędzie się za pomocą sms-ów.
Po koncercie superjedynek czekają na nas jeszcze atrakcje kabaretowe. Koncert, podczas którego widzowie TVP 1 oraz publiczność opolska obejrzą najlepsze skecze kabaretowe prezentowane przez Zenona Laskowika i Jego Kabareciarnię oraz muzyczne - w wykonaniu Waldemara Malickiego, wokalistów i jedynej w swoim rodzaju Orkiestry Filharmonii Dowcipu p/d Bernarda Chmielarza.

W niedzielę natomiast zapraszamy miłośników zespołu Kombii na koncert z ich największymi przebojami oraz nowy utworami z Platynowej Płyty o „O miłości”.
Ostatni koncert tegorocznego festiwalu to Piosenka jest dobra na wszystko - przebojowy wieczór piosenek Kabaretu Starszych Panów. Usłyszymy znane piosenki spółki Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski w całkowicie nowych aranżacjach i wykonaniu.

Zapraszamy na festiwal zwłaszcza, że bilety jeszcze na wszystkie festiwalowe dni 
są jeszcze dostępne.


Ceny biletów :
Piątek:
Sektory A i E - 60 zł; Sektory B, C, D - 100 zł
Sobota:
Sektory A i E - 60 zł; Sektory B, C , D - 100 zł
Niedziela:
Sektory A i E - 50 zł; Sektory B, C, D – 80 zł

Zapraszamy do śledzenia strony FAN FM, pojawiać się bowiem będą tu obszerne relacje (w tym foto!) z 47. KFPP w Opolu, przygotowane przez naszego wysłannika.
Jak informuje opolski reporter FAN FM, Mariusz Kunicki, próby do Festiwalu rozpoczęły się już wczoraj. Na pierwszy ogień poszli wykonawcy, którzy wezmą udział w koncercie „Piosenka jest dobra na wszystko” . Dzisiaj natomiast odbyły się próby do recitalu  KOMBII oraz Superjedynek.  

Mariusz Kunicki, FAN FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz