Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic nagradza MocArtami
14 lutego 2011, 17:14 , aktualizacja 17:17
15 lutego rusza pierwsza edycja plebiscytu RMF Classic - MocArty. Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek - MocArtów, zwycięzcom, odbędzie się 23 marca w Pałacu Sobańskich w Warszawie.


Słuchacze Stacji wybiorą swoich faworytów w czterech kategoriach:
Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Produkt Roku.
Głosowanie odbywać się będzie przez internet na stronie:
http://www.rmfclassic.pl/mocarty-2010/.

Wśród głosujących rozdane zostaną nagrody:
iPODa Apple 160 GB, zaproszenia na uroczystość wręczenia nagród i wyjątkowe zestawy płyt z muzyką filmową.

Patronami plebiscytu RMF Classic są:
magazyn Twój STYL oraz portal Styl.plNOMINACJE: MocArty 2010

Człowiek Roku:
1. Jerzy Skolimowski - za film "Essential Killing", który uhonorowany został Nagrodą Specjalną Jury na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.
2. Paweł Potoroczyn (dyr. Instytutu Adama Mickiewicza) - za pomysł i organizację "Polska! Year".
3. Leszek Możdżer - za chopinowskie koncerty na całym świecie, połączone z wydaniem płyty "Impressions on Chopin" i za niezmienną klasę.
4. Magdalena Sroka - za kierowanie Krakowskim Biurem Festiwalowym, które zaowocowało wieloma wybitnymi przedsięwzięciami.
5. Kayah - za odważne i udane przejście ze świata popowego do klasycznego na płycie "Kayah & Royal Quartet" oraz za szerokie horyzonty muzyczne i klasę.

Wydarzenie Roku:
1. Otwarcie Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w krakowskich Sukiennicach - za udane połączenie dawnych tradycji muzealniczych z nowoczesnością.
2. Koncert Stinga na otwarcie Stadionu Miejskiego w Poznaniu - za wielką formę artysty i wyjątkowy klimat.
3. Polskie koncerty Leonarda Cohena na warszawskim Torwarze i w katowickim Spodku - za niepowtarzalny kontakt mistrza z publicznością i nieśmiertelne songi w nowych aranżacjach.
4. Publikacja pierwszego tomu "Dzienników" Sławomira Mrożka - za bardzo osobiste wyznania jednej z największych osobowości naszych czasów.
5. Otwarcie Centrum Nauki Kopernik - za rozbudzanie ciekawości w umysłach dziecięcych i dorosłych, wskazanie nowoczesnej drogi do poznawania świata i za inspirujące ukazanie niezwykłych związków kultury i nauki.

Muzyka Filmowa Roku:
1. Michał Lorenc, muzyka do filmów "Różyczka" (Polskie Radio, 2010) i "Śluby Panieńskie" (Polskie Radio, 2010) - za to, że polska publiczność znowu zaczęła słuchać polskiej muzyki filmowej.
2. Abel Korzeniowski/Shigeru Umebayashi, muzyka do filmu "A Single Man" (Relativity Media, 2010) - za inteligentną muzykę i za nominację do nagrody Złotego Globu.
3. Danny Elfman, muzyka do filmu "Alicja w krainie czarów" (EMI Music, 2010) - za anty-disneyowską oprawę baśni wg Tima Burtona, za oryginalność i konsekwencję.
4. Ania Dąbrowska, album "Ania Movie" (Sony Music, 2010) - za niebanalne aranżacje i interpretacje klasycznych piosenek filmowych.
5. Hans Zimmer, muzyka do filmu "Incepcja" (WaterTower Music, 2010) - za błyskotliwe połączenie orkiestry z brzmieniami elektronicznymi i mistrzowskie spojenie dźwięku z obrazem.

Produkt Roku:
1. Mercedes SLS AMG - za niezwykle nowatorski i stylowy design oraz doskonałe osiągi.
2. Telewizory SONY Bravia 3D Full HD - za wprowadzenie technologii 3D do naszych domów.
3. Usługa Bezlik Rozmów (Polkomtel SA) - za innowacyjne rozwiązanie na rynku telekomunikacji.
4. BZ WBK -konta osobiste - za pakiet kont osobistych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszego na polskim rynku bankowym "Konta na obcasach" dedykowanego kobietom.
5. Samsung Galaxy Tab - za udaną rywalizację z konkurencją na rynku tabletów.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz