Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   II edycja Life Festival Oświęcim
16 marca 2011, 10:32
Life Festival Oświęcim jest jedną z najbardziej prestiżowych i wielokulturowych imprez w Polsce o międzynarodowym charakterze. Udział artystów pochodzących z krajów takich jak Izrael, Jamajka, Austria, Węgry, Niemcy i Ukraina, a także gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Peace Festival, a pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym dziennikarz muzyczny RMF FM – Darek Maciborek.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w Oświęcimiu w dniach 11 – 18 czerwca. Tym razem zagrają m.in. wykonawcy z Austrii, Włoch, Francji, USA, Polski, Niemiec oraz Jamajki. Podczas koncertu finałowego 18 czerwca wystąpi główna gwiazda festiwalu - James Blunt.

W Oświęcimiu, mieście uznawanym za symbol Holocaustu – zagłady narodu żydowskiego i eksterminacji innych narodów, w tym przede wszystkim Polaków, Romów oraz Rosjan, po raz drugi wybrzmi przesłanie budowy świata wolnego od rasizmu i antysemityzmu w całym bogactwie jego różnorodności kulturowych.

Life Festival Oświęcim to inicjatywa, która zrodziła się z potrzeby przełamywania stereotypów kulturowych i przekazywania ducha tolerancji. Głównym celem festiwalu jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, a w konsekwencji potępienie rasizmu i antysemityzmu.


Z programem zapoznać się można na stronach Life Festivalu, tam też więcej informacji o artystach, którzy już potwierdzili swój udział. Co jakiś czas dopisywani są nowi, którzy przyjadą w czerwcu do Oświęcimia. O nich też na bieżąco w Faktach Kulturalnych RMF FM.
Radio RMF wraz z MiastoMuzyki.pl oraz portalem Interia.pl są patronami medialnymi imprezy.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, lifefestival.pl

Przeczytaj również:
  • Darek Maciborek poleca Life Festival (29 kwietnia 2010)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz