Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   MocArty RMF Classic 2010 rozdane
23 marca 2011, 21:51 , aktualizacja 21:53
W środę, 23 marca 2011 roku w restauracji Amber Room w warszawskim Pałacu Sobańskich wręczone zostały statuetki przyznawane w czterech kategoriach przez słuchaczy RMF Classic - MocArty.
Pierwsze statuetki MocArtów trafiły już do zwycięzców głosowania słuchaczy RMF Classic. Wybierali oni swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Produkt Roku.

Nagrody wręczyły między innymi Grażyna Kulczyk, Bożena Batycka, Agata Wejchert i Kinga Rusin. Oprócz czterech zwycięzców wybranych głosami słuchaczy RMF Classic przyznano jeszcze dwie nagrody specjalne - od radia RMF Classic oraz od Twojego Stylu, patrona medialnego imprezy.

W pierwszej edycji MocArtów RMF Classic statuetkami autorstwa Marka Stankiewicza nagrodzono:

w kategorii "Człowiek Roku": Leszka Możdżera - za chopinowskie koncerty na całym świecie, wyjątkowość i niezmienną klasę.
w kategorii "Wydarzenie Roku": Otwarcie Centrum Nauki Kopernik - za wskazanie nowoczesnej drogi do poznawania świata oraz inspirujące pokazanie niezwykłych związków kultury i nauki.
w kategorii "Muzyka Filmowa Roku": - Hansa Zimmera (muzyka do filmu „Incepcja") - za błyskotliwe połączenie brzmienia orkiestrowego z elektronicznym i za mistrzowskie spojenie dźwięku z obrazem.
w kategorii "Produkt Roku": Mercedesa SLS AMG - za nowatorski, stylowy design i doskonałe osiągi.

Nagrody specjalne tego wieczoru trafiły do:

Stanisława Janickiego - za to, że zaszczepił w nas miłość do starego kina; nagroda specjalna radia RMF Classic.
Magdaleny Cieleckiej - "za bezkompromisową drogę artystyczną, za nierozmienianie się na drobne, za odporność na kicz i komercję, za ciągłe podwyższanie poprzeczki zawodowej, za smak, gust i konsekwentny wizerunek, za profesjonalizm we współpracy z mediami. Za to, że choć wciąż obecna, jest coraz bardziej pożądana i przez publiczność i przez dziennikarzy"; nagroda specjalna magazynu Twój Styl.

Głównym partnerem RMF Classic podczas uroczystości była restauracja Amber Room oraz firma La Mer, a także Dom Szampański Veuve Clicquot, Air France, Vivat oraz Batycki.
Uroczystościom RMF Classic patronował magazyn Twój STYL oraz portal Styl.pl.

Dawid Siwek, FAN FM; www.rmfclassic.pl

Przeczytaj również:
  • RMF Classic nagradza MocArtami (14 lutego 2011)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz