Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   3. Festiwal Muzyki Filmowej Wydarzeniem Roku 2010
27 kwietnia 2011, 15:37
Już po raz trzeci Festiwal Muzyki Filmowej został uznany za Wydarzenie Roku w plebiscycie Resume 2010 organizowanym przez portal MuzykaFilmowa.pl.

Więc jednak hat-trick stał się rzeczywistością!
Kraków po raz trzeci z rzędu odbiera wirtualne laury dla Wydarzenia Roku, pokonując m.in. Londyn, Hollywood, Cymerię i Hansa Zimmera – którego być może będzie można zobaczyć pewnego dnia w dawnej stolicy Polski podczas kolejnych edycji tego unikatowego w skali kraju, jak i Europy wydarzenia.
Póki co na horyzoncie czwarta odsłona, która z pewnością zapewni nam kolejne mnóstwo wrażeń i powalczy o laury za rok. Oprócz nagrody dla Festiwalu, zwycięstwo w kategorii - Najlepsza muzyka filmowa polskiego kompozytora – przypadło Bartoszowi Chajdeckiemu, za muzykę do serialu Czas Honoru. Przypominamy, iż kompozytor będzie gościem specjalnym tegorocznej edycji festiwalu. Koncert z udziałem gwiazd serialu oraz Bartosza Chajdeckiego odbędzie się 22 maja w hali ocynowni ArcelorMittal Poland.

Przypomnijmy, że współorganizatorem FMF, obok Krakowskiego Biura Festiwalowego, jest RMF Classic.

Plebiscy ten to jedyny tego rodzaju, w którym nominuje i wyróżnia grono zrzeszające krytyków zajmujących się wyłącznie zagadnieniami związanymi z muzyką filmową.
Jury ocenia zarówno wydawnictwa zagraniczne, jak i wydarzenia na polskim rynku. W tym roku wyróżnienia przyznano po raz trzeci.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, fmf.fm

Przeczytaj również:
  • 4. Festiwal Muzyki Filmowej - zaprasza RMF Classic (3 marca 2011)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz