Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Trwa II Life Festival Oświęcim 2011
16 czerwca 2011, 22:18 , aktualizacja 22:34
W Oświęcimiu trwa II edycja Life Festiwalu, którego organizatorem jest Darek Maciborek. W tym roku na festiwalowych scenach wystąpią m.in. T.Love, Blue Cafe, [dunkelbunt], a w koncercie finałowym wystąpi James Blunt. Podczas czterech dni festiwalowych zaprezentują się artyści realizujący się w różnych dziedzinach sztuki (muzyka, teatr, malarstwo) i odmiennych estetykach.

Life Festival Oświęcim to międzynarodowy festiwal muzyczny, którego pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest znany dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy RMF FM, Darek Maciborek. Główną ideą imprezy jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi. W festiwalu biorą udział artyści pochodzący praktycznie z całego świata, od Izraela i Jamajki, przez Austrię, Węgry, Niemcy i Ukrainę, po gwiazdy naszej rodzimej sceny.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w Oświęcimiu od 11 do 18 czerwca. Tym razem zagrają m.in. wykonawcy z Austrii, Włoch, Francji, USA, Polski, Niemiec oraz Jamajki.

W czwartek 16 czerwca, w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie wystawiony monodram Agnieszki Osieckiej "Biała Bluzka" w wykonaniu Krystyny Jandy. Natomiast 17 czerwca na Rynku Starego Miasta w Oświęcimiu wystąpią Blue Cafe (z towarzyszeniem zaprzyjaźnionych artystów z zagranicy), francuska grupa Kana oraz międzynarodowy zespół [dunkelbunt], kierowany przez mieszkającego w Wiedniu Ulfa Lindemanna.

Koncert finałowy odbędzie się na oświęcimskim stadionie MOSiR 18 czerwca. Wtedy też wystąpi główna gwiazda festiwalu - James Blunt. Na scenie pojawi się także Matisyahu - ortodoksyjny Żyd, rapujący w rytm muzyki reggae, jeden z najoryginalniejszych artystów światowej sceny muzycznej ostatnich lat. Line-up finałowego koncertu uzupełnią zespoły T.Love oraz RotFront (Niemcy).

Dawid Siwek, FAN FM; www.rmf.fm

Przeczytaj również:
  • II edycja Life Festival Oświęcim (16 marca 2011)
  • Darek Maciborek poleca Life Festival (29 kwietnia 2010)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz