Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Letnia ramówka RMF Classic - zapowiedź
17 czerwca 2011, 15:19 , aktualizacja 16:56
Tradycyjnie już "Wakacyjne Śniadanie Mistrzów" potrwa do godziny 11.00. W programie między innymi "Pogoda dla słuchaczy", zabawa, w której autor najlepszego tekstu o pogodzie zaprezentuje go osobiście na antenie RMF Classic.

Na czas kanikuły uruchomiona zostanie w programie porannym Giełda Pomysłów Wakacyjnych. Każdy może "sprzedać" pomysł na ciekawy wyjazd, polecić niezwykłe ale mało znane miejsce w Polsce, opisać turystyczne atrakcje godne poznania. Najciekawsze, najbardziej oryginalne propozycje zaprezentowane będą na antenie.

Tuż po 11.00 w RMF Classic rozpocznie się podróż śladem smaków...
Smaki bez granic to szansa na odwiedzenie tych zakątków świata, z których wywodzą się niezwykłe przyprawy, potrawy i ich składniki. W tym programie odpowiedź znajdziemy również na parę istotnych pytań z tej dziedziny; np.: co wspólnego z Brukselą ma brukselka i czy sajgonki pochodzą z Sajgonu?
Takimi właśnie kulinarnymi tropami podążać będzie Michał Łanuszka, przyrządzając każdego dnia danie-zagadkę i pytając słuchaczy o jego składniki.
Dla najbardziej wytrawnych graczy – smakoszy niezłe kąski w postaci atrakcyjnych nagród...

Letnie popołudnia, od godziny 15.00, to w RMF Classic czas na relaks. Dziennikarze zaproszą słuchaczy do wspólnego tworzenia i redagowania Zoopedii RMF Classic. Pojawią się w niej hasła związane z największymi zwierzęcymi gwiazdami kina i filmami, w których zagrały zwierzęta.
Zalążek Zoopedii już można obejrzeć w wybranych ogrodach zoologicznych w Polsce – pojawiły się w nich stworzone filmografie – między innymi lwa, niedźwiedzia, krokodyla, słonia i kilkunastu innych zwierzaków.

W letniej ramówce nie zabraknie też miejsca dla ulubionych przez słuchaczy tematów związanych z designem. Wakacyjny Classic Design to propozycja znawczyni tematu – Jadwigi Polus. W programie pojawią się najbardziej oryginalne projekty przedmiotów związanych z latem – hamaków, koszy plażowych, parasoli, kapeluszy słonecznych itp.

Na początku lipca wyruszymy w podróż "Śladami Smoka". Bohaterem tej części naszego programu będzie legendarny Mały Smok, mistrz kung-fu, aktor i współtwórca kultowego filmu "Wejście smoka" - Bruce Lee.

Wieczorne programy RMF Classic po godzinie 19.00 charakteryzować będzie różnorodność muzycznych i tematycznych propozycji:
- poniedziałki - wizyty na planach filmowych, które (w większości) stoją do dziś i po których możemy swobodnie się poruszać.
W cyklu "Kino w wielkim mieście" Alicja Myśliwiec przypomni sceny, w których zagrały całe ulice, dzielnice, ba, całe miasta – od Nowego Jorku, przez Pragę aż po Warszawę. Opowiemy o kulisach realizacji tych produkcji w autentycznych realiach miejskiej przestrzeni, przypomnimy anegdoty z planu, sylwetki bohaterów i – przede wszystkim – muzykę z tych filmów.
- wtorki Urszula Urzędowska zestawiać będzie Zawodową Listę Przebojów. To szansa usłyszenia muzyki, która roboczo i z przymrużeniem oka nazwana została muzyką branżową.
Zatem, przykładowo, architekci (na przemian z lekarzami) mogą relaksować się przy muzyce z filmu "Brzuch architekta", kierowcy przy temacie z filmu "Wożąc panią Daisy" a jubilerzy przy muzyce z "Władcy pierścieni".
- środy Dariusz Stańczuk opowie o dawnych, pełnych trudu podróżach znanych ludzi do miejsc, które dziś stanowią podstawową ofertę niemal każdego biura podróży i są w zasięgu niemal każdego z nas. Pójdzie Tropem Geniusza - takiego jak Chopin czy Mendelssohn… a podróż ta zostanie zilustruwana odpowiednią do jej przebiegu muzyką.
- czwartki po rocznej przerwie powraca Etno Cafe, w której Jadwiga Polus serwować będzie muzykę pełną etnicznego aromatu, pachnącą Afryką, Indiami, Ameryką Południową.
- piątki kojarzą się z tańcem i zabawą, stąd i propozycja pod nazwą: "Panie proszą panów". Tytułowi panowie spełniać będą prośby pań – śpiewając. Największe przeboje takich gwiazd jak Sinatra, Aznavour, Cohen przedstawi Ewa Stanek.


Sobotni cykl Koncertowa Sobota – po 21.00 – poświęcona będzie prezentacji wybranych płyt z "Mistrzowskiej Kolekcji", która pojawiła się na rynku kilka dni temu i jest polecana przez RMF Classic.

Weekendy w RMF Classic to zazwyczaj spotkania ze znanymi ludźmi z pasją, artystami, pisarzami, naukowcami.
Latem rozmowy te krążyć będą wokół wakacyjnych tematów -będą to Nieznane Podróże Znanych Ludzi. Opowieści tych będziemy słuchać w każdą niedzielę.

Także stały, niedzielny cykl poświęcony operze przechodzi wakacyjny lifting. W niedzielne wieczory, po 21.00 usłyszymy muzykę z najsłynniejszych sal koncertowych świata, także z tych "pod chmurką".
W programie także o letnich festiwalach i plenerowych koncertach z udziałem gwiazd – nie tylko opery.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz