Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   10. rocznica zamachów na WTC w Faktach RMF FM
11 września 2011, 19:03
11 września minęło 10 lat od ataku terrorystów na Amerykę. Tego dnia na antenie RMF FM mogliśmy posłuchać siedmiu wydań specjalnych Faktów poświęconych w znacznej części rocznicy zamachów.


Od samego rana w Faktach RMF FM pojawiały się materiały dziennikarzy, reporterów i korespondentów radia związane z 10 rocznicą ataków terrorystycznych na USA. Pierwsze specjalne wydanie Faktów rozpoczęło się punktualnie w południe, a poprowadziła je – podobnie jak pozostałe- Małgorzata Steckiewicz. Za mikrofonami na Kopcu Kościuszki pojawiali się również Bogdan Zalewski, który 11 września prowadził serwis oraz Grzegorz Jasiński, ówczesny korespondent RMF FM w Waszyngtonie. Obaj opowiadali o tym, jak wyglądała ich praca 10 lat temu, jak podczas minionej dekady zmienił się świat i media oraz o skutkach tamtych wydarzeń rzutujących na dzisiejszy świat. Podczas każdej odsłony Faktów łączono się z także Pawłem Żuchowskim, który na żywo, prosto z Nowego Jorku relacjonował tamtejsze uroczystości ale i wszystko, co działo się dookoła.

Relacje i rozmowy na żywo to jednak nie wszystko, ponieważ obchody tej smutnej zwłaszcza dla Ameryki rocznicy miały miejsce w wielu miejscach w Stanach. Głównymi arenami wydarzeń były naturalnie Nowy Jork i Ground Zero, okolice siedziby Pentagonu w Arlington oraz Shanksville w Pensylwanii, czyli miejsca, w których 11 września rozbiły się porwane przez terrorystów samoloty. Przygotowania do dzisiejszych specjalnych Faktów trwały już od dawna – za oceanem korespondent RMF FM Paweł Żuchowski nie tylko jeździł we wspomniane miejsca, ale również rozmawiał z bliskimi ofiar, tymi, którzy ocaleli oraz z Polakami, którzy byli najbliżej miejsc zamachów oraz uczestniczyli w akcjach ratowniczych lub też brali udział w organizacji niedzielnych uroczystości. Jego dźwięki, filmy oraz zdjęcia razem z informacjami pozostałych dziennikarzy RMF FM znajdziecie w specjalnym raporcie poświęconym rocznicy zamachów na USA na RMF24.pl

Dawid Siwek, FAN FM

Przeczytaj również:
  • Rocznica 11 września na antenie RMF FM (8 września 2006)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz