Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic ze świąteczną wizytą u Basi Trzetrzelewskiej i Adama Makowicza.
20 grudnia 2011, 21:45 , aktualizacja 21 grudnia 2011, 19:06
RMF Classic na Boże Narodzenie to niezwykłe spotkania ze słynnymi polskimi artystami mieszkającymi za granicą oraz specjalnie dobrana, nastrojowa muzyka.


Wigilijne popołudnie słuchacze spędzą z wybitnym pianistą mieszkającym na stałe w Stanach Zjednoczonych - Adamem Makowiczem. Artysta zdradzi Ewie Stanek najmilsze wspomnienia z dzieciństwa i opowie o świętach u siostry Duke`a Ellingtona.

W pierwszy i drugi dzień świąt Urszula Urzędowska i Magda Miśka-Jackowska zapraszają w podróż do Londynu - miasta królowej Elżbiety II, Big Bena i 8 tysięcy czerwonych autobusów. Pokażemy święta oczami Polaków tam mieszkających lub pracujących. Odwiedzimy XVIII-wieczną posiadłość Lady Camilli Panufnik, żony wybitnego polskiego kompozytora, artystki fotografik i pisarki. Sprawdzimy także, jak wygląda Boże Narodzenie „na walizkach” u światowej sławy śpiewaka Piotra Beczały, który w grudniu śpiewa w słynnej londyńskiej Royal Opera House. Drugi dzień świąt w RMF Classic spędzimy z artystką, która z Londynem związała swoje życie i osiągnęła tam spektakularny sukces – z Basią Trzetrzelewską! Wokalistka opowie, jak uczyła swój zespół przygotowywać świąteczny barszcz i zdradzi, jaki najpiękniejszy prezent pod choinkę dostała od swoich przyjaciół.

Z okazji świąt RMF Classic uruchamia też platformę wymiany życzeń między Polską a Anglią. Za pośrednictwem radia słuchacze mogą składać życzenia swoim bliskim mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Szczegóły akcji na www.rmfclassic.pl

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF

Przeczytaj również:
  • RMF FM kolęduje z Marylą i Stingiem (21 grudnia 2009)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz