Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Świąteczne niespodzianki na antenie RMF FM
21 grudnia 2011, 20:12 , aktualizacja 20:19
Jak co roku radio RMF FM przygotowało wiele programowych atrakcji, które usłyszmy w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Będziemy mieli okazję m.in. poszukać śladów wydarzeń biblijnych w Betlejem czy wysłuchać świątecznej szopki politycznej.


Wigilia

W Wigilię Witold Lazar już od 6 zaprasza na program ”Wstawaj, Szkoda Świąt”. Sprawdzi on, czy rzeczywiście bożonarodzeniowe potrawy przemawiają ludzkim głosem właśnie w ten szczególny poranek. Podsumowane zostaną także, śpiewem polskich gwiazd kabaretu, najbardziej nietypowe wydarzenia polityczne kończącego się roku. Od 10 do 14 Krzysztof Urbaniak zaprezentuje słuchaczom ”Przepis na święta”. Dowiemy się, jakie uczty zmieniły los świata oraz komu zostaną rozdane zabawki od RMF FM. Między 14 a 17 Adam Wajrak ze Sławomirem Kowalewskim porozmawiają o tym, co zwierzęta mieszkające w puszczy mogłyby powiedzieć przy wigilijnym żłobie. Od godziny 17 tradycyjnie Koncert Najpiękniejszych Kolęd. Warto, aby towarzyszył nam w czasie wieczerzy wigilijnej. Potrwa on 4 godziny. Później Robert Konatowicz postara się opowiedzieć wszystko na temat polskich kolęd. Zrobi to w audycji nadawanej od 21 do 1 w nocy.

Pierwszy Dzień Świąt

Od 7 na antenie świąteczne wydanie ”Wolno Wstać”, w którym Barbara Zielińska i Sławomir Kowalewski, wraz z najmłodszymi słuchaczami RMF FM, spróbują odpowiedź na pytanie – co zrobić, żeby Święta Bożego Narodzenia trwały dłużej? Między 10 a 15 Daniel Dyk zaprasza na świąteczne wydanie audycji „Swoją Drogą” – Dzisiaj w Betlejem. Daniel przedstawi, jakie ślady biblijnej świętej nocy znalazł współcześnie w mieście narodzenia Jezusa Chrystusa. Od 15 czas na ”Świąteczną Waszą Muzykę”, którą poprowadzi oczywiście Tomasz Brhel. Wieczorem, w godzinach 18-22, Marcin Jędrych wskaże słuchaczom, jakie bożonarodzeniowe elementy i symbole możemy odnaleźć w lubianych utworach muzycznych i popularnych obrazach kinowych, a od 22 do 2 Robert Konatowicz zrobi to samo, ale sprawdzi każdą możliwą dziedzinę życia.

Drugi Dzień Świąt

Od 7 do 10 Marta Grzywacz opowie o zapachach i smakach, które kojarzą się z Bożym Narodzeniem, porozmawia też na ten temat z gwiazdami. Natomiast o godzinie 10 debiut całkowicie nowej pozycji na antenie RMF FM, którą jest ”Świąteczna Szopka Sejmowa”. Od 15 ponownie Tomasz Brhel i ”Świąteczna Wasz Muzyka”. Między 18 a 22 Darek Maciborek oraz Michał Kowalewski zapraszają na ”Świąteczną PrzegląDarkę”. W niej pasjonujące opowieści muzyczne, choć niezwiązane ze świętami, ale pozostające w ich fantastycznym klimacie. W godzinach 22-2 Daniel Dyk i ostatni akord podczas tegorocznych świąt na antenie RMF FM. Dowiemy się, w jaki sposób świętuje się ten wyjątkowy czas w innych miejscach globu.

Kamil Jastrzębski, FAN FM, www.rmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz