Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Finał Przeboju Roku 2011 w RMF FM - reportaż FAN FM
1 stycznia 2012, 21:52 , aktualizacja 23:05
Punktualnie o 18:03 w noworoczny wieczór rozpoczęło się dwudzieste, jubileuszowe wydanie plebiscytu „Przebój Roku” w RMF FM. Przez niecały miesiąc na radiowych stronach słuchacze oddawali głosy na swoje ulubione kawałki minionego 2011 roku. Gospodarzem tegorocznej finałowej audycji „Przeboju Roku” był Marcin Jędrych.

Wszystko tradycyjnie rozpoczęło się od przypomnienia pierwszej trójki ubiegłorocznych triumfatorów. Rok 2010 należał do Shakiry i jej mundialowego przeboju „Waka Waka” (This Time for Africa). Następnie prowadzący wspomniał i zagrał te piosenki, które nie zostały wybrane do finałowej 50-tki przez słuchaczy RMF FM, a stanowiły mocną pozycję na muzycznym rynku w ubiegłym roku, np. przebój Kelly Clarkson „Mr Know It All” czy „Ostatni” Patrycji Markowskiej oraz kilka innych.

Po krótkim wstępie rozpoczęto prezentacje finałowej 50-tki utworów, zaczynając od nagrania, które zajęło 50. miejsce, kończąc na podium, gdzie uplasowały się kompozycje z największym poparciem słuchaczy żółto-niebieskiej stacji. Z godziny na godzinę emocje rosły, a niektóre miejsca, na których uplasowały się piosenki były dużym zaskoczeniem. W trakcie programu prowadzący ogłosił również laureatów, którzy wygrali atrakcyjne nagrody - miniwieże hi-fi, odtwarzacze mp4 oraz nagrodę główną, tablet.Oto przed Wami pierwsza PIĄTKA największych, najbardziej docenionych i ulubionych przebojów 2011 roku według słuchaczy RMF FM:
5. Enej: Radio Hello
4. Adele: Rolling In The Deep
3. Zakopower: Boso
2. Sylwia Grzeszczak: Małe rzeczy
1. ADELE: Someone Like You

Prezentację całej finałowej 50-tki znajdziecie na radiowych stronach "Przeboju Roku".

A oto, co specjalnie dla FAN FM napisał o plebiscycie ”Przebój Roku 2011” napisał gospodarz wieczoru, mistrz ceremonii Marcin Jędrych:

"12 miesięcy słuchania Najlepszej Muzyki w RMF FM, niecały miesiąc głosowania i oto mamy 50 przebojów, które doskonale opisują miniony, muzyczny rok. Patrząc na czołową dwudziestkę od razu można zauważyć, że krajowi artyści świetnie poradzili sobie z zagraniczną konkurencją. Bo bywały takie podsumowania plebiscytu, w których zaledwie kilka polskich numerów dostawało się do Top 20. W 2011 roku prawie połowa najpopularniejszych utworów należy do wykonawców śpiewających po polsku – to trzeba uznać za spory sukces i dobry sygnał na przyszłość.

Dominacja Adele w plebiscycie nie jest zaskoczeniem – to jest artystka, która po prostu trafia do wszystkich wrażliwych odbiorców muzyki a każda z jej wyróżnionych piosenek przynosi wiele niezapomnianych wzruszeń i emocji.

Debiutancka płyta Sylwii Grzeszczak okazała się jednym z najbardziej popularnych albumów 2011 roku, generując dwa wielkie przeboje – Małe rzeczy i Sen o przyszłości. Podobny rezultat osiągnął zespół Zakopower – już od połowy roku wiadomo było, że nagranie Boso będzie jednym z najważniejszych utworów , który musi znaleźć się przynajmniej na piątym miejscu.

Wśród zagranicznych wykonawców odnotować należy słaby wynik Lady Gaga oraz Jennifer Lopez. Obie panie wydając nowe płyty liczyły na znaczącą poprawę swoich notowań wśród szerokiej publiczności – według słuchaczy RMF-FM ich oferta nie zasługiwała na wysokie lokaty.

Sympatyków dobrego, gitarowego grania cieszą zapewne dobre miejsca kanadyjskiej grupy Nickelback oraz fińskiej formacji Sunrise Avenue – popularność ich utworów jest nieustającym dowodem na to, że najprostsze muzyczne patenty są zawsze najlepsze.

Każdy z tych pięćdziesięciu przebojów to osobna historia skojarzona z wydarzeniem lub wspomnieniem z 2011 roku ale jestem przekonany, że wiele z nich zostanie w naszej pamięci na dłużej niż tylko jeden sezon."Joanna Kocot, FAN FM
Dźwięk: FAN FM

Przeczytaj również:
  • Przebój Lata 2011 w RMF FM wybrany! (5 września 2011)
  • Przebój 2010 Roku – finał plebiscytu RMF FM (1 stycznia 2011)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz