Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Informacje o rozpoczętej wojnie na antenie RMF FM
20 marca 2003, 18:25
Radio RMF FM informuje, że natychmiast po ataku USA na Irak, o godzinie 3:40, zostało wstrzymane nadawanie programu w RMF FM; zamiast niego na antenie pojawiły się FAKTY RMF FM. Program Radia RMF FM jest od tej pory całkowicie podporządkowany bieżącym wydarzeniom w Iraku i specjalnym wydaniom Faktów. Korespondenci radia w Bagdadzie, Izraelu, Kuwejcie, Zatoce Perskiej i innych krajach świata na bieżąco komentują wydarzenia. Ich relacje oraz najświeższe doniesienia o wydarzeniach można usłyszeć na antenie RMF FM oraz przeczytać na stronach www.rmf.fm.

Uruchomiony został specjalny serwis w całości poświęcony wojnie z Iraku, a w nim: relacje wysłanników, Zatoka Perska w obiektywie RMF FM, opinie na temat konfliktu, porównanie sił, analiza broni, jaką dysponuje iracki przywódca, oraz scenariusz dalszych ataków i mapy.

"To wy powiedzieliście nam, że wybuchła wojna" - to pierwsze słowa specjalnych wysłanników RMF do Bagdadu po rozpoczęciu ataków lotniczych na stolicę Iraku. Przez kilka godzin łączność z Janem Mikrutą i Przemysławem Marcem, jedynymi polskimi dziennikarzami w Bagdadzie, była zerwana. Ich relacji można wysłuchać na stronach radia.

Podróż do Bagdadu to nie pierwsza tak niebezpieczna misja Jana Mikruty i Przemysława Marca. Obydwaj reporterzy byli w Pakistanie i w Afganistanie. Znajdowali się w centrum wydarzeń, kiedy upadał afgański reżim talibów. Jan Mikruta w listopadzie ubiegłego roku na żywo relacjonował na antenie RMF przebieg akcji odbicia zakładników z moskiewskiego teatru na Dubrowce.

Do Kuwejtu dotarli natomiast kolejni specjalni wysłannicy Radia RMF FM: Robert Kalinowski i Piotr Sadziński, którzy będą przekazywać najświeższe informacje z terenów bezpośrednio graniczących z Irakiem, gdzie swoje bazy rozlokowały wojska USA i Wielkiej Brytanii.

Relacje z Bagdadu oraz zdjęcia zrobione przez naszych wysłanników można znaleźć na internetowej stronie RMF FM. Radio udostępniło bezpłatnie specjalny serwis dla prasy, na którego stronach można bezpłatnie pobrać zdjęcia wysłanników RMF FM.

W chwili obecnej nie można przewidzieć tego co może stać się w najbliższych godzinach. Reporterzy RMF FM przebywają razem ze specjalnymi wysłannikami kilku firm medialnych, m.in. Reuters czy CNBC. Decyzje o pozostaniu na miejscu podjęli sami.

Najświeższe informacje o wojennych wydarzeniach na antenie RMF FM, na stronach RMF FM i INTERIA.PL. FAN FM będzie informowało na bieżąco o aktualnej sytuacji, w jakiej znajdują sie polscy dzienniarze, a także o najważniejszych wydarzeniach militarnych na terenie Iraku.

Tomasz Róg, FAN FM, RMF FM
Zdjęcia: Radio Muzyka Fakty sp. z o.o., Jan Mikruta i Przemysław Marzec


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz