Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Plebiscyt na Album Roku 2011 w RMFon.pl rozstrzygnięty!
12 stycznia 2012, 19:20 , aktualizacja 19:25
Na portalu RMFon.pl w grudniu ubiegłego roku rozpoczęto zabawę dla użytkowników, której celem był wybór "Albumu Roku 2011". Nominowano płyty z kręgu muzyki popowej, jak i rockowej. Znamy już wyniki głosowania!


1 miejsce zajęła Sylwia Grzeszczak z krążkiem "Małe Rzeczy". Niewątpliwe jej 2 single, pochodzącego z tego wydawnictwa, stały się w ostatnich miesiącach wielkimi hitami. Pozycja nr 2 to wielka Adele i jej drugi album "21". Przypomnijmy, że sprzedał się on na całym świecie w ponad 13 milionach egzemplarzy, a przebój wokalistki "Rolling In The Deep" znajdował się przez 18 tygodni w zestawieniach "Poplisty" RMF FM, w tym aż 12 razy na czołowej pozycji. Miejsce 3 przypadło polskiej grupie Video i płycie "Nie obchodzi nas rock". W roku 2011 na radiowych antenach królowały dwie piosenki z tego CD – "Papieros" oraz "Środa, czwartek".

Po analizie wyników wyraźnie widać, jak wielu polskich artystów znalazło uznanie w uszach użytkowników portalu RMFon.pl. Do osób, które najtrafniej opisały, dlaczego uważają wybrany przez siebie krążek za Album Roku 2011 na RMFon.pl, trafiły muzyczne niespodzianki – 12 zestawów płyt RMF FM oraz 3 nagrody główne w postaci zestawu 15 najlepszych płyt ubiegłego roku. Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę plebiscytu:

1. Sylwia Grzeszczak - "Sen o przyszłości"
2. Adele - "21"
3. Video - "Nie obchodzi nas rock"
4. Honey - "Honey"
5. Feel - "Feel 3"
6. PIN - "Film o sobie"
7. Doda - "Siedem Pokus Głównych"
8. Rihanna - "Talk That Talk"
9. Lady Pank - "Maraton"
10. Blue Cafe - "DaDa"

Kamil Jastrzębski, FAN FM; RMFon.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz