Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Nominacje do MocArtów 2011
23 stycznia 2012, 19:25 , aktualizacja 19:34
RMF Classic ogłosił listę nominacji do drugiej edycji nagród MocArty 2011. Od 23 stycznia, na specjalnej podstronie (http://www.rmfclassic.pl/mocarty-2011/glosowanie/ ) będzie można oddać głos na jedną z 5 nominacji w każdej kategorii.


Głosowanie potrwa 2 tygodnie do 5 lutego włącznie.

Do głosowania zachęcać będzie także kampania internetowa na portalach Interia, Onet i Wirtualna Polska.
,br> Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie MocArtów odbędzie się 22 lutego w Pałacu Sobańskich w Warszawie.

W tym roku nominowano:

Człowiek Roku:

1. FILIP BERKOWICZ - za inwencję i profesjonalizm w kreowaniu wartościowych wydarzeń artystycznych oraz za stworzenie nowej marki festiwalowej „Actus Humanus” w Gdańsku. Talent managerski niezależny od lokalizacji. Tak trzymać!
2. SEWERYN KRAJEWSKI - za artystyczny come back w dobrym stylu płytą „Jak tam jest” (Sony Music Polska, 2011), którą ugruntował swoje miejsce w czołówce polskich kompozytorów. Nasz idol melodii i nastroju!
3. ALEKSANDRA KURZAK - za wybitną płytę „Goia” (Decca, 2011) oraz wdzięk z jakim oswaja naszych opornych rodaków ze sztuką operową. Nasza diva na miarę XXI wieku!
4. ANDA ROTTENBERG - za wystawę „Obok. Polska-Niemcy. 1000 lat historii w sztuce” pokazywaną w Berlinie w ramach Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011. Wystawa stała się wydarzeniem na skalę europejską. Trudny temat - mistrzowsko rozegrany! 5. ROBERT WIĘCKIEWICZ - za znakomity sezon, podczas którego zachwycił widzów wybitnymi rolami w filmach Agnieszki Holland, Marka Koterskiego i Grega Zglińskiego i za trzymanie aktorskiej klasy!

Wydarzenie Roku:

1. "ROK KOBIET" W TEATRZE WIELKIM W POZNANIU – seria znakomitych spektakli operowych poświęconych scenicznym heroinom połączona z debatami o problemach i dramatach kobiet współczesnych.
2. ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2011 – kolejna edycja największego w Polsce wydarzenia w całości poświęconego projektowaniu, łączącego środowiska twórcze i biznesowe związane szeroko rozumianym designem.
3. FESTIWAL "TRANSATLANTYK" W POZNANIU - udany debiut nowej marki festiwalowej – seria pokazów filmowych, koncertów i akcji ekologicznych, która poprzez muzykę i film buduje związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem.

4. "I, CULTURE ORCHESTRA" - przedsięwzięcie Instytutu Adama Mickiewicza - jeden z filarów programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, dzięki któremu młodzi, utalentowani muzycy z Europy Wschodniej mogli pracować pod kierunkiem najwybitniejszych wykładowców z czołowych zespołów orkiestrowych Europy Zachodniej.
5. OTWARCIE MOCAK'u W KRAKOWIE - pierwszego w Polsce, zbudowanego od podstaw Muzeum Sztuki Współczesnej, które sztukę tę nie tylko tłumaczy, ale zmusza nas do myślenia, prowokuje do dyskusji, a przy okazji także bawi.

Muzyka Filmowa Roku:

1. "SEWERYN KRAJEWSKI FILMOWO... BY KRZYSZTOF HERDZIN"(Sony Music Polska, 2011) - za przypomnienie jak brzmiały polskie filmy lat 80-tych i 90tych, za wielki powrót „Jana Serce” i nowe, udane aranżacje. Więcej takiej muzyki w polskim kinie!
2. "PIRACI Z KARAIBÓW: NA NIEZNANYCH WODACH"- Hans Zimmer (EMI Music Polska,2011) - za odkrycie nowych gwiazd świata muzyki filmowej - meksykańskiego duetu gitarowego Rodrigo & Gabriela. W końcu piraci z temperamentem!
3. "JANE EYRE" - Dario Marianelli (SONY Materworks , 2011) - za konsekwentnie uprawiany anty-hollywoodzki styl, za świetny, klasyczny warsztat i wrażliwość, a także mistrzowskie oddanie klimatu wiktoriańskiej Anglii. Charlotte Brontë byłaby zachwycona!
4. "1920: BITWA WARSZAWSKA" - Krzesimir Dębski (EMI Music Polska, 2011) – za udane zmierzenie się z trudnym tematem „muzyki narodowej”, za uchwycenie niepowtarzalnego klimatu tamtych dni i ciekawe stylizacje. Muzyka Wisłą płynąca!
5. "PINA" (Wenders Music, 2011) - za jedną z najbardziej oryginalnych i pomysłowych kompilacji minionego roku oraz za odkrycie dla szerokiej publiczności muzyki Japończyka - Jun’a Miyake. „Tańczcie, tańczcie... Inaczej jesteśmy zgubieni!”.

Rzecz z Klasą:

1. LAGUNA BOSE® EDITION – za niezwykle udaną realizację pomysłu stworzenia sali koncertowej na czterech kółkach – i to na jakich!
2. LINEARNY REJESTRATOR DŹWIEKU PCM - LS-20M OLYMPUS - za to, że w tak niewielkim urządzeniu drzemią tak wielkie możliwości łączenia zapisu audio i video, a wszystko w jakości, którą można określić jednym słowem – „FULL!”.
3. SONY TABLET P - za innowacyjne rozwiązania technologiczne w dziedzinie tabletów, które sprawiają, że dzięki jednemu urządzeniu możemy doświadczyć podwójnej satysfakcji z obcowania ze światem zarówno „off” jaki i „online”.
4. CYFRA+ ONLINE - za skuteczne przeniesienie programu telewizyjnego do Internetu, dzięki czemu to telewizja przychodzi do abonenta a nie na odwrót.
5. KINDLE 4 - nowa generacja elektronicznego czytnika firmy Amazon – za kontynuację w zupełnie innym wymiarze pomysłu na dystrybucję książek w Polsce, zaproponowanego niegdyś przez Adama Mickiewicza.

Głosowanie na stronach RMF Classic.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF

Przeczytaj również:
  • Startuje druga edycja MocArtów (3 stycznia 2012)
  • MocArty RMF Classic 2010 rozdane (23 marca 2011)
  • RMF Classic nagradza MocArtami (14 lutego 2011)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz